wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Дефіцит уяви”


Г. Кобильницький

31 січня в морі біля Севастополя трьох чолов”яг виловили німецьку донну міну часів ІІ світової війни. Важила майже одну тонну. Чоловіки мали вельми популярну для першого, тзв. постсовіцького періоду самостійної України професію: були шукачами кольорових металів (50 копійок за кілограм!). Звісна річ, надумали її розгвинтити, дістатися кольорових кишок й заробити трохи грошенят. Далі пішло найцікавіше, оскільки повністю безуявне. Цю велетенську міну завантажили і привезли на узвишшя в центрі міста, що поруч житлових будинків, заправки та залізничної станції. Потім взялися крутити гайки на іржавому залізяччі, а незабаром солідно спалахнуло. Результат: два трупи на місці, третій шукач дотепер бореться за життя у лікарні.

Місту пощастило, оскільки спалахнув не головний заряд, а лише одна з чотирьох пасток, яку німці встановили з думкою зокрема про таких, як наші, позбавлені уяви, “герої”. Цілий тиждень сапери мізкували, як знешкодити цей небезпечний брухт в центрі міста? Радилися німецьких та російських спеціялістів. Ситуацію ускладнювало те, що міну “пробудили” першим вибухом. Нарешті 8 лютого щасливо вивезли її на полігон та знешкодили. Перед тим довелося евакуювати 30 тис. мешканців (кількасот із них цілий тиждень жили поза домом), стримати рух на залізниці, усунути пальне з бензоколонок тощо.

6 лютого в київській маршрутці стався жахливий випадок: двох пасажирів постраждали внаслідок ураження обличчя невідомою рідиною. З”ясувалося, що це сталося випадково. Якийсь пенсйонер перевозив у пляшках кислоту, якою мав намір прочистити вдома ванну, на повороті пляшки випали з кишені, а рідина обпекла обличчя випадкових людей. Носитимуть це тавро до останніх днів своїх.

Місцевим звичаєм зупиняю на вулиці автомобіль й прошу завезти мене за вказаною адресою. Своїм звичаєм запинаю ремені. Водій дивується, а навіть обурюється: ви що? не довіряєте мені! В Україні дотепер вважають, що ремені запинати це неначе соромно, що це зовсім не пов”язано з безпекою, тобто це для дурних. Уява не підказує, що навіть якщо даний водій кращий з кращих, то завжди може лопнути балон, або на твоєму шляху може опиниться тзв. недільний водій. Тому в Україні майже ніхто не їздить в ременях, а міліція не вимагає, щоб дотримуватися цього правила.

Але, чи не “зразковий” приклад браку уяви виявили у 2001 році наші військові, коли на кримському полігоні Опук вирішили потренуватися з ракетами класу земля-повітря. Загалом випустили 23 снаряди, 21 попав у намічену ціль, один підірвали в повітрі, а ще один попав у... російський пасажирський літак, що саме пролітав над Чорним морем. Результат: 78 безневинних жертв! А ще наслідок: тиждень принизливої брехні наших міністрів та президента, мовляв, це не наша ракета, мовляв, таке просто неможливо, а потім, не менш принизливе зізнання у скоєному. Зовсім як діти! Тепер виплачуємо мільйони долярів компенсації родинам жертв. Стільки голів, а розуму – катма.

Наші військові повторили “досягнення” з жанру “без уяви” в липні 2002 у Львові, коли надумали похизуватися умінням своїх пілотів... прямо над головами сотень людей. Пілоти виявили отой самий ременний комплекс водіїв, мовляв, це ж я, не він, пілот! Що може статися? Таки сталося. Су-27 упав прямо на людей. Десятки жертв, сотні покалічених життів. А вистачило хизуватися чуть подалі від товчії.

Брак уяви класу шедевр належить, все-таки, Леоніду Даниловичу. Забракло уяви, щоб не мотати останнього лихого слова з багатої стрічки матюків зокрема на журналіста Ґонґадзе в присутности чиновників. Забракло уяви, щоб передбачити, що все це може записуватися, якщо не власними, тими, вроді, до краю йому відданими чиновниками, то може хоч агентами іноземних спецслужб. Результат: безжалісне убивство грузино-українського патріота України та плівки Мельниченка, через які отой увесь моральний бруд з президентських кімнатах вивержився на увесь світ. Слова президента, очевидно, спровокували злочин: убивство, а відтак лихо для всієї країни у виді посиленої залежности від Росії.

Найбільш типовий, засвоєний ще у давні часи, приклад побутового браку уяви – ловля риби на кризі, клапоть якої, час від часу, кожної зими і від десятиліть, відриває вітер й жене на глибину, або з річки прямо у море. Кожного року таким чином гинуть люди, інших рятують відповідні служби. Кожного року рибалки знову й знову виходять на кригу. Може це наш специфічний варіянт російської рулетки? Може варто було б запатентувати?

В Україні відчувається шалений дефіцит уяви. Від давна. Люди сильно прив”язані до думки, що непоправне трапляється з іншими, проте, не зі мною. Відтак наші статистики обтікають непотрібною кров”ю. Кров”ю, яка могла б ще довго пульсувати у жилах, якби вони примусили свій мозок думати уявно, наперед, а не лише натепер.

Статистика... За перших 10 місяців минулого року від нещасних випадків в Україні кінчилося понад 59 тисяч людей, з чого понад 7 тисяч загинули в дорожніх аваріях і стільки ж приблизно одубіло внаслідок отруєння неякісним алькоголем (самі себе убиваємо в гонитві за дешевою копійкою). Наклали на себе руки понад 10 тис. осіб і приблизно 4 тис. сконало унаслідок вбивства. Чимало людей вгробилося у пожежах. У 80 відсотках такий вид смерті, тобто в нещасних випадках – торкається чоловіків!

Немає що себе утішати, бо нашим жінкам теж бракує уяви. Достатньо згадати інформацію про те, що в Луганську кожна восьма жінка, яка з”явилася минулого року в лікарні для родів – заражена сифілісом. А якби так взяти аналізи у всіх луганських жінок!!! Наші люди ще з совіцьких часів повторюють, сміючись, що у нас сексу немає, а за динамікою захворювань на СНІД ми сьогодні на передовому місці у Європі. Зрозуміло, це суха статистика, яка не промовляє до уяви пересічного обивателя. Адже таке трапляється з іншими, але не зі мною...

Хто знає, чим все це пояснити? Нещасним життям в нещасливій країні? Частково це, очевидно, правда. Проте, напевно, загальне пригнічення це далеко не єдине пояснення.

Провідав мене знайомий. З жахом розповідає, що два поверхи під ним якийсь мужик купив відразу два помешкання і... зніс всі внутрішні стіни, включно з несучими. Каже: ми тепер ходимо там як по бомбі, не знаємо, коли все це провалиться у землю. Моя знайома переконує, що цей чоловік очевидно перейнявся до болю західними фільмами, де часто показують просторі помешкання і забажав мати щось подібне. Українці, взагалі, моду сприймають буквально й у такому виді намагаються її повторювати.

Власне, звідки такий брак уяви? Я безсилий, не знаю... Можливо все це наслідок тої мерзотної атмосфери часів СССР, коли говорили тільки про безіменні маси, а життя людини не мало значення? Коли працювали для дивної “маґучєй страни”, проте працювали будь-як, по-халтурськи, безвідповідально, коли домінувало халатництво. Ця безвідповідальність на роботі немов заполонила тих людей, передалася на риси вдачі, і тримає їх та нащадків у своїх кігтях донині. Власне, убила уяву. Яким був “саюз маґучій”? Сьогодні ти є, але завтра може не бути, якщо випадково ти потрапив під категорію ненадійних громадян, тобто гідних ліквідації чи відокремлення у місцях повільного умирання. Щоб зробити кар”єру, не обов”язково треба було що-небудь уміти, вистачило мати знайомства, вистачило підлещуватись, де треба – дати хабаря. В такій атмосфері вирощували дітей. Такі принципи панують нині в адміністрації Леоніда Даниловича. Популярний анекдот з часів СССР. Приїхала офіційна делегація з Японії. Подивилися, як живе “країна рад”, а потім кажуть: природа й діти у вас прекрасні, але те, що ви робите своїми руками...

Брак уяви дозволяє українцям встановлювати сумні рекорди. До таких, напевно, можна зарахувати випадок з Харкова. Там 20 січня 11-літня дитина-дівчинка щасливо народила дитину-хлопчика. Батько... чи як його там назвати, утік на Кавказ, звідки був приїхав. Буде записано в анналах: це наймолодша мама в 12-літній історії постсовіцької самостійної України. В наш грошовитий час треба радіти, що вона народила, оскільки чимало матерів, особливо з центральної Європи, просто убивають народжених янголів. В Україні таких випадків поки майже немає. Боюся однак, що ця жахлива західна “мода” може передаватися.

Політика. Тут теж подібно, подібно безуявно. У квітні нарешті взнаємо, хто буде осінню кандидатом від влади на президентських виборах. Саме у березні закінчиться річний, захисний період для уряду Віктора Януковича. Якщо Леонід Данилович не відправить його тоді у відставку, значить, що саме він буде провладним кандидатом. Я б його відправив вже давно, якби сила, адже цей уряд робить (в економіці) дурницю за дурницею, Янукович в цьому плані виявився профаном.

В даний момент більшість спостерігачів схилється до саме такого варіянту, а й наш перший президент Кравчук щойно заявив, що прем”єр Янукович гарний, країна процвітає, а відтак гідний представляти владу на президентських виборах. Кравчук, це голос клану Медведчука, тобто голос доволі у даний час самлостійної медведчуківської адміністрації Кучми, це може бути сигнал: готуйтеся, іде Янукович зі своїми завезеними з Донецька охоронцями та куховарками.

Це уже факт: Кучма не виростив собі наступника, якому, як мамі рідній, міг би довірити своє важке минуле, гріхи людини скривдженої долею і за своїм бажанням. Єльцин зміг. Проте з іншого боку, Янукович-президент, це, з погляду влади, мав би бути той самий варіянт, що Ющенко, оскільки жоден з цієї двійні не запевнить продовження політично-бізнесових порядків (правил), встановлених нинішнім режимом. Перший більше азіят, другий – європеєць. А Кучмі та оточенню тільки про це і йдеться, щоб консервувати систему. Мені так здається, що Вітя Медведчук, “славний” адвокат Стуса, буде таки боротися, щоб Кучма висунув іншого кандидата, ну, хоча б малороса Тигіпка. Проблемою Кучми є те, що він нікому не довіряє. Проблемою Медведчука є те, що не годен довіритися ні Ющенкові, ні Януковичу. Спільною проблемою всіх олігархів, які під командуванням Кучми жерують на країні, є збереження мільйонних “заощаджень”, запевнення собі майбутнього без ґрат й можливости надалі грабувати цю державу. Проблемою опозиції є зламати цю схему.

В лютому дії опозиції дали результат: влада здалася й кучмісти усунули з проєкту оновлення конституції пункт про вибори президента у парламенті. Допомогла різкою заявою Рада Європи та Європейський Союз. Завдяки тому сьогодні вже точно відомо, що в жовтні відбудуться всенародні президентські вибори. Не знаємо ще, які повноваження матиме майбутній президент? Я однак все ще трохи сумніваюся, чи кучмівська реформа пройде у парламенті. Якщо таки пройде майбутній президент матиме обмежені права, а влада буде зосереджена в руках уряду та парламенту.

З Нашої України пішов Тарас Чорновіл. Повторив на “до побачення” дурний вислів ґебельсів від влади про месіянство Ющенка; сказав, мабуть зовсім справедливо, що дістали його поразки опозиції та те, що в Нашій Україні немає обговорень рішень, тобто, що там діє принцип вождівства. Сказав також, що Ющенка оточують різні люди, також вельми не хороші (це правда). Я поважаю Тараса, також його право на критику Ющенка та вихід з угруповання, проте, як на мене, він мав це зробити як мінімум півроку тому - не тепер, коли наближається доленосний для України жовтень. В кучмівському телебаченні вже два дні тільки те й чую: з Нашої України пішов Чорновіл, залишив “месію”...

Київ, 12 лютого 2004, Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети “Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2004-02-14

1095

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000629
2719968

3959957
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2019 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.