wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Нова сила”


Г. Кобильницький

Об”єднані щойно Ющенко і Тимошенко, це бузумовно нова сила. Сила, яка організовано виступила проти нинішньої влади, що не виправдала очікувань мільйонів громадян. Виступила у бій не на життя. Якщо у жовтні на президентських виборах переможе Янукович чи хто-небудь від табору влади – тим людям краще емігрувати.

Моя перукарка обурилася, коли я натякнув, що вона голосуватиме за Януковича. “Та ви що! На того криміналіста та ґвалтівника!” А все це заслуга нашої галицької Ганнусі, яка кілька місяців тому стала прес-секретарем голови уряду Януковича.

З початком липня греко-католики почали у Львові молитви за чесні президентські вибори. Аж до 31 жовтня будуть нагадувати Богові про нашу нинішню основну проблему, тобто про вибори. Ієрархи пояснили, що це зокрема реакція на численні прояви зневіри серед пастви у чесність грядущих виборів. Може Бог надихне нашого Леоніда Даниловича, щоб він зробив одну надзвичайно мудру справу, яку на закінчення свого 10-літнього правління він має можливість зробити: стати на сторожі демократичного виборчого процесу. Я розумію, у тих хто знає нашого Татуська поближче моє побажання викличе сміх, але все ж таки... Адже одним рішенням він відкрив би собі шлях до історії! Життя більше йому не дасть такої відносно простої можливости записатися добре в пам”яті людей, оскільки він ще тільки п”ять місяців буде президентом. За спиною має тисячі чиновників, які поки що готові беззастережно виконувати його волю. Ця армія могла б працювати на демократичні вибори для чого достатньо просто не влаштовувати провокацій і чесно рахувати вкинені до урн бюлетені. Потрібен лише наказ! Так мало, і так страшно! Я розумію Даниліча: чесні вибори, це непередбачуваність, це вільна гра, це трохи як поєдинок, а він призвичаєний все роботи за своїм сценарієм з дуже точним розрахунком на кінцевий результат.

Третього липня стартувала виборча кампанія і ми, поки, не бачимо такого стремління збоку влади, збоку нашого двічі другого передусім. Навпаки, публічне телебачення, яке зобов”язане запевнити рівний доступ до глядача для всіх претендентів працює в давньому стилі, тобто показує лише провладного кандидата Януковича та Кучму. Ющенка або взагалі не показує, або крізь скельця байдужих екранів якусь гидотну рідину виливає. Дивлячись інформаційні програми телебачення “один плюс один” чи “Інтера” ввесь час відчуваю потребу помити тіло.

Озвірілі наші лакеї від влади, прислужники, оті циніки без краю і коньюнктуралісти безмежні теж працюють. Деякі з них винятково єхидні, оскільки публічно виставили на продаж свої обличчя. Такий собі П. Діма, багатолітня “права рука” Чорновола В”ячеслава, покійного уже, забезпечив випуск чергової книжки, яка має показати “справжнє” обличчя Ющенка. Це не перший такий його виступ. Другий лакей та ще нібито “український націоналіст” К. Діма з пухнастим вусиком, крім того, що “жене” примітивну антиющенківську пропагандухи в приватному телебаченні “один плюс один” поїхав на Крим пікетувати один з заводиків якогось бізнесмена, що підтримує Ющенка. К. розмовляє виключно по-українські. В Ужгороді – пише “Українська правда”, об”явилася така собі Тамара Звяґінцева, вона також черниця Таїса і лідер партії “Християнський Рух”. Мамочка лякає, що Ющенко-президент знищить Російську православну Церкву в Україні, тому не треба за нього голосувати, бо буде розбрат серед православних. Тільки за Кучму! А якщо Кучма не буде балотуватися, то православний люд має віддати голос Таїсі. Ющенкові, як Мазепі – анафему! Власне, останнім часом це не перший випадок, коли якісь з”їзди пруть Кучму утретє в президенти. В Києві збирають навіть підписи.

Коли дивлюсь на ці ріки кльоачні, що виливаються з деяких ротів народжених в час примітиву та возвеличання насильства, то мені чомусь найбільше жаль покійного Чорновола. Стільки років працював з тим П., а, певне, навіть не здогадувався, що там сидить у його голові і куди він ходить у вільний час? Коли бачу його на вулиці – втікаю чимскоріш в іншій бік, щоб не заразитися хворобою, яка убиває душу і яка може передаватися через потискання рук. Бережіть душі! - чую у такі хвилини такий крик.

Кому тільки Кучма не обіцяв, що це будуть чесні вибори? І Бушу, і НАТО, і Квасьнєвському, і Европейському союзові. Поки немає надії, але Кучма зберігає шанс, оскільки до 31 жовтня ще є трохи часу.

Все більше виглядає на те, що варіянт про третій термін для Кучми вже нереальний. Проте він буде “жити” до 4 серпня, поки Центральна виборча комісія не закриє списків. Це має тримати у напрузі оточення Татуська (нас усіх принагідно) і показувати, що, не дивлячись на ніщо, поки це він у нашій країні основний гравець. Думаю, вирішальну ролю міг тут зіграти його візит до Стамбула, де американський Буш та інші його “натівські” колеги дуже чітко дали Кучмі зрозуміти, що це абсолютно несприйнятний варіянт. Навіть ЕС в цьому пляні проявляє певну активність наголошуючи, що про ніяку серйозну співпрацю з Україною не може бути й гадки, якщо вибори будуть нечесними, а ідея про третій термін Кучми поза будь-якими демократичними нормами.

Шостого липня Ющенко став офіційно народним кандидатом на наступного президента України. На Співочому Полі у Києві відбулася церемонія його висування. Це було величне і нестандартне дійство. В амфітеатрі під небом зібралося тисяч 50 людей. Вони були оптимістичні, свіжі, вони виглядали справді на таких, які вірять у перемогу. Хтось навіть написав, що не бачив такого оптимізму серед українців з періоду падіння СССР. Ющенко перехрестився, поцілував тричі національний прапор і заявив, що переможе вже у першому турі, тобто відразу у жовтні. Мені здається це чимось неймовірним. Але я навчився йому вірити.

Бог наразі не надихнув ані Кучму, ані сивенького соціяліста Мороза. Він мав шанс увійти в історію, як політик, що заради держави відмовився від своїх амбіцій. Для цього вистачило підтримати Ющенка. Проте ні, він іде на вибори самостійно. Це для нього дуже ризикований хід, оскільки його почнуть асоціювати з дискредитованим провладним табором. Забере Ющенкові якихось 6-8 відсотків голосів. Сподіваюся, йому вистачить розуму, щоб попросити своїх виборців голосувати за Ющенка у другому турі?

Прагматиз переміг натомість у Юлії Тимошенко. Сталося те, у що багато-хто не вірив: радикальна опозиціонерка підтримуватиме на президентських виборах Ющенка. Вперше від давна журналюги мали можливість написати: правило, що там, де двох українців – три гетьмани, не завжди підтверджується! Цей виняток особливо приємний, оскільки збільшує шанси Ющенка на перемогу, хоч й не гарантує, що так воно буде. Другого липня колишній прем”єр-міністр України та колишня віцепрем”єр підписали угоду про співпрацю на час виборів, це і є нова сила. На практиці це означає, що у випадку перемоги Ющенка Юлія, певна річ, буде головою уряду, а прибічники “Нашої України» та «Бльоку Юлії Тимошенко» розділять владні портфелі за відсотками, які вони отримали на парляментських виборах 2002 року.

Подумати тільки: Тимошенко починала бізнес разом з Лазаренком, який уже чотири роки відсиджується в американському слідчому ізоляторі. Мучиться, але не кається. Лазаренко тепер символ української корупції, а Тимошенко – надія для України, власне для тієї частини громадян, які задихаються від кучмізму. З Юлі взагалі могло б не вийти опозиціонеркі, якби Кучма колись не натравив на неї прокуратуру. Проте піковим був момент, коли прокурори почали цікавитися її дочкою-студенткою. Отоді Кучма виліпив собі ворога на все життя! Вона ж мама, вона йому цього ніколи не простить! І Кучма про це знає. В 2001 навіть її посадили на 1.5 місяця у тюрму. Мій колега тоді запитав жартома Кучму (коли робили спільну світлину після прес-конференції): “пане президенте, як ви можете тримати таку гарну жінку в буцегарні?” Кучма відповів: “вона вже не жінка!” Справді, для нього точно ні. Для нього вона вовчиця!

І як це так сталося? Кучма мстив Лазаренкові за те, що він пішов в опозицію, коли у 1997 році його висадили з прем”єрського крісла. В системі кучмізму це було неприпустимо. Допускалася лише опозиція контрольована владою, як “Рух” Чорновола, чи комуністична партія, але не стихійна опозиція. Пам”ятаю, тоді, у 1999 році, коли Лазаренком почала цікавитися прокуратура, а потім люб”язно йому дозволили емігрувати до США, радів, бо казав собі подумки: хоч одного злодія прискіплять! Дехто мені заперечував, мовляв, всі там на верхах крадуть. Я відповідав: і що! з когось треба ж почати! Звичайно, я не був правий: Лазаренка переслідували не за те, що він крав, а за те, що він спротивився Татуськові.

З Тимошенко доля повелася дещо подібно. Коли у листопаді 1999 р. Кучма вдруге переміг на виборах, над Україною появилася хмара катастрофи: в державній казні не було грошей на виплату позик та відсотків від них, які припадали на 2000 рік. Інтуїтивіст Кучма от що зробив: голову Національного банку Ющенка призначив прем”єр-міністром знаючи, що його люблять та шанують на Заході. І він не помилився: заборгованість реструктуризували і примара так званого дефолту минулася. Формуючи на початку 2000 року свій уряд Ющенко, в протилежности до своїх попередників, був у цьому пляні певною мірою самостійний і він зробив хороший хід. Розуміючи, що Юлія Тимошенко теж олігарх, який знає актуальні механізми надування держави, призначив її віцепрем”єр-міністром. І таким чином почався складний період у житті найбагатших українців, оскільки Юлія у той час хотіла уже будувати правову державу. Вона правильно думала: це був найкращий шлях, щоб таким людям як вона, запевнити спокійне майбутнє. Все це скінчилося через 1.5 року. Закінчилося холоднокровним наступом на уряд сил кучмізму і, нарешті його відставкою. Кучма навіть не здогадувався мабуть, що саме у той час, на своє лихо, підготував зачин справжньої опозиції.

Українці дуже швидко відчули наслідкі дій уряду Ющенка. Життя почало трохи покращуватися. У 2001 році держава уперше за всі роки незалежности домоглася економічного зростання (що не є виключно заслугою уряду Ющенка, проте значною мірою – так). В результаті усунений Ющенко став найпопулярнішим політиком в Україні. З того часу у нього постійно 23-25 відсотків підтримки. Це, власне, тоді був старт його президентської кампанії. А Юлія... Юля після відставки офіційно заявила, що йде в опозицію й хоче звалити злочинний режим Кучми. Незабаром її заарештують, допомагаючи вирощувати в очах багатьох людей картину мучениці. Її обожнює кілька відсотків відсотків українців, більше не буде, принаймні найближчим часом, оскільки для багатьох людей вона залишилася соратницею Лазаренка, тобто злодійкою (понад 50 відсотків українців не довіряють їй!).

У Києві тривають гастролі галицьких політиків-орлів. Після Анни-Галичанки, прийшла черга на такого собі Василя Базіва. Базів у Києві шишка - він заступник голови адміністрації президента Кучми, тобто Медведчука, якого підлеглі пишуть щодня журналюгам з телебачення “один плюс один” та “Інтер” вказівки, що показувати, а чого ні у випускаї новин. Медведчук називає це державною політикою.

До речі Гануся, яка стала недавно прес-секретарем донецького голови уряду Яуковича і вже не першій конференції так його “відбілила”, що тепер в колах журналістських особу Януковича характеризують ось так: “наш двічі несудимий прем”єр-міністр” (авторство, здається, належить донецькому журналісту Бойкові). Ганця хотіла якнайкраще, а вийшло, мабуть, не дуже, бо вже другий місяць її не виводять на людей, не показують в телевізорі.

Іншого галицького “орла”, Базіва, 25 червня кучмісти відпустили на екран відбілювати Татуська з огляду на нещодавну появу статті у британській “Індепендент”. Мушу сказати, що з кінця 2000, коли загинув Ґонґадзе і влада ледве не щодня напускала нам на очі туман, я, напевно, не чув нічого більш цинічного ніж те, що сказав Василько. Уявіть людину з борідкою, підробленого ззовні під гарвардського професора, тількі очі... очі у Базіва порожні, як блат вимитого столу на якому не знайдеш навіть кришинки. Цікаво, до речі, чи це система таке з людьми робить, чи, навпаки, цинічна система притягує до себе цинічних людей? Не можу стриматися, щоб нарешті не процитувати “орла”. Це він так розповідав про публікацію в газеті “Індепендент”, де вперше опубліковано докази того, що міністерство унутрішніх справ Кравченка віддало наказ встановити за Ґонґадзе стеження. Ось реакція Базіва. “Не секрет, що навколо цієї трагічної історії здійснюються спекуляції в контексті виборів. Я думаю, що перетворювати обезглавлене тіло журналіста в урну для збирання голосів на виборах, це не менший моральний злочин, ніж обезглавлення цього тіла. І взагалі, такі украй цинічні, некрофільні танці стають ритулом доморощених наших язичників від політики”. Здається за рівнем балів з Базівим може конкурувати тільки один з віцепрокуровів, здається Шокін, який колись на запитання, де таки голова убитого Ґонґадзе, сказав щось на кшталт: де? де!? може він перевернувся і вона відпала!

“Стояти на нашій дорозі, це неначе стояти на шляху потяга, який набрав повну швидкість”, сказав про центро-правий блок “Наша Україна” колишній кучміст Роман Безсмертний. Нині він голова київського штабу Ющенка. Ці слова здаються трохи перебільшеними, коли відности їх до тодішньої ситуації, але після 2 липня 2004 вони набирають реальної сили. Ющенко росте. Це видно. Осінню Україна отримає або новий шанс, або ще один варіянт бездарної влади. Тимошенко та Ющенка об”єднує те, що вони, в протилежности до більшости представників нашої нинішньої влади, у щось вірять. У цьому їхня сила.

Київ, 12 липня 2004, Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети “Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2004-07-25

1073

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000792
2602949

3812497
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.