wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Помаранчева сила”


Г. Кобильницький

23 жовтня 2004 року я був у Києві і стояв на перехресті вулиць Січневого Повстання та Московської, а вони, ці помаранчеві, йшли та йшли... Старі, середні, але передусім молоді люди. Деякі бабусі своїх собак прикрасили майками з написом ЮЩЕНКО. А також дівчатка з памаранчевими парасольками йшли. І навіть вулиці були замаєні помаранчевими ющенківськими стьожками. Їх були тисячі, десятки тисяч людей! Над ними майоріли помаранчеві стяги з написом ТАК, і на мить вулиці також ставали помаранчевеми, навіть Московська, там де штаб нашого двічі несудимого прем”єр-міністра та кандидата на президента Януковича. Він проросійський кандидат і пишається, що він саме проросійський кандидат. 28 жовтня до Києва приїде чекіст Путін, щоб знятися з Януком на плівках, мовляв, це йому, тобто кандидату, додасть голосів. Кілька років тому, коли Янук був ґубернатором донецької области, він написав вступ до книжки про історію КҐБ, і це була надзвичайно позитивна оцінка. Отож 28, неначе чекіст з чекістом, вони прийматимуть переможний військовий парад на Хрещатику з нагоди 60 роковин визволення України від німецьких загарбників. Путін вже неначе на побігеньках у нашого Янука... Невже він справді вірить, що своїм сумнівним авторитетом може вирішити хід виборів в Україні? А як він виглядатиме, коли Янук програє? Ой, буде соромно... на всю Рассію і далі!

А помаранчеві йшли... І навіть скаженно дорогий Гаммер на міліцейських номерах не дуже дивував. Таке велелюддя ніякої міліції не побоїться! Я споглядав все це і подумав, що ці люди справді нагадували помаранчу, яка, складена у єдине ціле і є соборною Україною. Можливо перший раз у дорослому житті мені не заважало, що чимало з тих помаранчевих – російськомовні. Навпаки, я навіть радів, що російськомовні прийшли підтримати “бандєру”, тобто Юща. Що ми разом, що всіх нас, попри зовнішні ознаки іншости, ЩОСЬ об”єднує. І те ЩОСЬ, це не Ющ, це набагато більше, це ідея іншої України, це ідея країни, якою не правитимуть ментальні совіти.
Ці такі різні на погляд люди нагадували клаптики нашої омріяної духовної соборности. Схоже, процеси консолідації народу тепер, під впливом виборчого стресу, ідуть пришвидшеними темпами. І це відбувається у той час, коли влада робить усе можливе, щоб провалля наших історичних внутрішніх розподілів поглибити, щоб ми не були передусім українцями, а насамперед греко-католиками та православними, русько- і україномовними, західняками та східняками тощо. Я гадаю, що брати москалі, які за всім тим уважно спостерігають – в шоці від нашої єдности. Вони були переконані, що їхні орендовані нашою владою політтехнологи легко запевнять перемогу Януку. А тут серйозні й неочікувані проблеми. Вони мають свідомість, що перемога Юща – це політична втрата країни У, це серйозні нові проблеми Путіна в Росії. Адже для них це новітній цар і поразку на українському фронті припишуть саме йому.

23 жовтня у Києві відбулася найбільша за останні роки, а може навіть з початку 90-их, вулична демонстрація. Люди йшли вулицями до будинку Центральної виборчої комісії (ЦВК), до місця, де у ніч з 31 жовтня проти 1 листопада буде йти підрахунок голосів. Люди йшли зустріти свого лідера, Юща, але прийшли також тому, щоб застерегти владу від спроб фальсифікації результатів голосування. У виборчу ніч, яка вирішить нашу долю на наступні 10 років, я переконаний, до ЦВК прийде ще більше людей. Там буде не 150 тисяч, як цього разу, а 200, 300, а то й більше тисяч. Я переконаний, що вони прийдуть на майдан Лесі Українки! Я вірю, що на цей раз ми не дамо себе знову обманути і не будемо жити з президентом Януковичем, який привселюдно назвав усіх своїх опонентів, тобто і мене, козлами. "Я не козел у цій нації, і мої діти не козли і козлами не будуть.", мовив Ющ до людей у Симферополі. "Вам буде незатишно в цій країні, вам незатишно буде жити в тюремній зоні" (якщо переможе Янук).

За тиждень до виборів ситуація, за моєю оцінкою, приблизно така. Ющ випереджає Януковича десь на 10 відсотків, тобто за мало, щоб упевнено перемогти. Влада “підсипле” своєму 5-6, а може навіть 10 відсотків. Надія у людях, які від страху не зізнавалися дотепер у своїх поглядах, а також у приблизно 15 відсотках тих, які ще думають кому віддати свій голос. Виглядає так, що перемога має бути, але навряд чи у першому турі. Своє переконання будую зокрема на таких фактах, як зустріч Ющенка з виборцями у столиці Криму 24 жовтня. Взяло в ній участь понад 10 тисяч людей. Всі кажуть, що Крим, це заповідник “московітів”, які ніколи за “бандєру” не проголосують. Нехай попробує добровільно, без стосування примусу, зібрати 10 тисяч Янук! Ющ збирає товпи у всіх містах східної та південної України, де його популярність найнижча.

До речі, влада, як завжди намагається йому заважати. Недавно, коли він летів з зустрічі у Луганську, Київ, нібито через імлу, відмовився приймати літак, це ж саме сказали у Чернівцях. І таким чином Ющ несподівано опинився у Львові. Слава Богу, що не відправили до Варшави. Наші “фантазюри” від влади можуть таке придумати, що хоч плач, хоч смійся. Потім був подібний випадок, але з новими деталями. Не дали згоду на приземлення в Кривому Розі, де мала відбутися зустріч Юща з виборцями. Полетів до Дніпропетровська, а там пересіли у авта. Перед Кривим Рогом – дорога перегороджена двома Камазами (улюблена вантажівка каґебешників). Так вони полем об”їхали і зустріч відбулася. Я якось вже не розумію, чи міліція неретельно виконує накази своїх начальників, чи просто начальники недолугі? Невже не можна поставити загату з Камазів у місці, де не буде можливим оминути перешкоду узбіччям?

Інспіровані владою наші безхребетні чиновники вигадують інші, подібно дурнуваті методи боротьби з Ющенком. Наприклад 18 жовтня з сумської области (де народився Ющ) надійшла інформація про те, що дітей примушують писати листи... Джорджу Бушу. Листи мали починатися такими словами: “Шановний Президенте Америки! Ми дуже поважаємо Вашу країну, але просимо не втручатися у справи нашої держави, тому що..." і далі діти мали придумувати, чому саме. Чи не соромно за таку країну? Це ж чиста “совдепія”. Кажуть, що частина учителів збунтувалася, проте сам факт появи такого “проєкту” жахає примітивізмом. З нововведень у війні влади проти Ющенка мене може найбільше вразив приклад, наведений тижневиком “Дзеркало тижня”. Виявляється були випадки, що при злеті літака з Ющем на борту льотчиків засліплювали прожекторами!!!

Президент Кучма нині, по суті, повний політичний банкрут! Всі його численні проєкти продовження влади – провалилися. Останньою канула так звана політична реформа, що мала знецінити владу майбутнього президента країни і навпаки, зміцнити прем”єрське крісло. В ньому, передбачалося, міг би сісти сам Кучма, що ніяк не може зібратися на пенсію. А поки що він готує собі будинок в центрі Києва недалеко теперішнього офісу (адміністрація президента країни), де розміститься майбутній фонд його імені. Проте не це його цікавить найбільше, Кучмі надалі важливо зберегти політичний контроль в країні. От виклик!

Двічі другий президент, звичайно, міг би змиритися із тим, що наступним президентом, завдяки фальсифікаціям, буде “випадковість” Янук. Проте хід дуже ризикований, оскільки двічі несудимий - людина мстива й проста, хто знає, які несподіванки влаштує Кучмі-непрезидентові? Але саме головне – Кучма йому не довіряє. Кажуть, що є кілька осіб в країні, яким він довіряє. І одна з них могла б бути наступним президентом. Чому не стала кандидатом? Бо не те думалось, що це буде необхідно. Кучмі обіцяли (Медведчук) проведення у парляменті політичної реформи й знецінення президентського крісла. А тут на маєш – до виборів тиждень, а реформи не має і не буде!

Кажуть, в цій ситуації Татусько може піти на зрив виборів. 31 жовтня бандити від влади влаштують бешкет на вулицях міст, поб”ють людей, може навіть декого уб”ють, а все буде підмазано під сутички між прихильниками Янука та Юща. Крім того завалить роботу чимало виборчий комісій. ЦВК визначить нову дату виборів. Через 3 місяці. Що це дасть окрім того, що Кучма буде три місяці довше президентом? Ну, Янук буде вже без шансів, але нову людину Кучми навряд чи вдасться “розкрутити” за так короткий термін. Кучма напружено думає і знову втрачає час. Знову залишиться з нічим.

Треба зрозуміти складність ситуації донецького кандидата. У випадку невдачі, тобто, якщо не стане президентом, то можна на 100 відсотків говорити про закінчення його політичної кар”єри. Гаплик! Що ще страшніше, це може бути кінець Янука як успішного грошенакопичувача. Мені здається, що у цій ситуації штаб Януковича допуститься спроби фальсифікації виборів вже у першому турі. Справа у тому, що Ющ недавно закінчив лікування і знову почав їздити регіонами, через що його популярність зростає. Інша річ, у вересні держава надрукувала чимало “порожніх” грошей. Це для того, щоб Янук міг оголосити підвищення пенсій, зарплат, стипендій. Це був його найсильніший передвиборний хід, завдяки чому його рейтинг істотно зріс, особливо серед пенсйонерів. Відпущення на ринок “порожніх” грошей викликало інфляцію. Ціни на продовольчі товари вже почали зростати, що змушує задуматися багатьох людей у сенсі недавніх добавок від уряду. До 21 листопада інфляція може набрати прискорених темпів, а роздратування людей стане настільки великим, що його шанси змарніють дуже й дуже. Тому вони там правильно думають: перемагати треба у першому турі. Це означає, що Янук має отримати понад 50 відсотків голосів. А це вже буде масштабна фальсифікація, яка зірве нерви у Юща!

Що залишиться опозиції? Шукати правди, як каже Ющ, на майдані, тобто точно піти за грузинським сценарієм. "У першу чергу, не будьте спокійні, не будьте пасивні. Якщо 31 вам дадуть по морді, ви повинні встати на захист своїх інтересів. Українська демократія - це праця мільйонів людей", отак “аґітував” недавно симферопольців Ющенко, неначе передбачаючи наступний хід “ворога”.

До речі, життя, яке любить чомусь насміхатися над нами, поглузувало й над Ющем. Після демонстрації 23 жовтня (це було пізнім вечором), він власними грудьми захищав вхід до ЦВК, куди хотіли прорватися хлопці із спецзагону міліції Беркут. Ющ з соратниками вистояли, але кажуть, що його легко ударили палицею. Не хотів “горіти” на барикадах, а життя таки дало посмакувати, що воно таке. Правда, таке протистояння тепер, після спроби отруєння, це йому - казочка. Завдяки “захистові груддю” ЦВК не змогла створити 420 додаткових виборчих дільниць для українців у Росії, які могли “дати” Януку до 2 мільйонів голосів. Це може вирішити хід виборів!

22 жовтня ще одна приємна вістка надійшла із США. Там відмовили у візі Григорію Суркісу, який є не лише президентом Федерації футболу України, але також віцеголовою соціял-демократичної партії Медведчука (голови адміністрації Кучми). Пан Суркіс є також одним з найбагатших громадян України, але до США не поїде. Гадаю, що це міг бути сигнал Кучмі і всій когорті наших урядовців, які будуть брати участь у імовірному сценарії фальсифікації чи зриву виборів. Це дуже прикро, оскільки у декого там рахунки у банках з “заробленими” в Україні грошенятами. І знову виходить не інакше: всьому винен Ющенко! Якби не він в країні тиша маком стояла б і американці не мали б причин випендрюватись, а так...

Прикра доля навернулася напастю також на відомого народного депутата Олександра Волкова, який вніс чималу лепту власного зусилля, щоб у 1994 переможцем президентської гонки був Л.Д.Кучма. Від певного часу, хто зна чому, Волкова відсунули від тіла Першого і він як дитина розжалений. По Верховній раді ходить сердитий як собака із справжнім чорним піднебінням. Недавно він поскаржився, що за ним стежать. А от 24 жовтня сталася взагалі річ нечувана: міліція по-хамськи зупинила його авто, забльокувавши проїзд! Треба розуміти, що Волков був “святою коровою”, яку, як і його авто, міліціонери не те, що обходили десятою дорогою, але віддавали шану, неначе начальникові. А тут таке приниження! Це може бути плата за те, що він у своїх риданнях, коли Татусько чомусь образився на нього, почав привселюдно критикувати уряд Януковича. Життя істинно несправедливе. А я маю маленьку насолоду, оскільки у владному “кублі” нерви виривають нарешті завіси.

Київ, 25 жовтня 2004, Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети “Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2004-10-26

1074

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0001102
2602139

3811353
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.