wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Мозаїка кінця”


Г. Кобильницький

Їду у фірмовому потязі Київ-Дніпропетровськ. Вогони новенькі, чистенькі, а ще більше приголомшує те, що в усьому потязі заборонено курити! Хтось з пасажирів пояснив мені, що це Ющенко так розпорядився. Я посміявся в душі, бо чув безліч звинувачень на його адресу, але такого ще не було, хоча, подумав я, може й так? Це ж країна в глибокій ночі трансформації від СССР до України, то все є можливим. Інша новина: в цьому потязі вже на закривають туалетів перед кожною станцією, оскільки тоалети сучасні і все йде в баки, а не на рейки. Ну, й третє: об 11 вечора провідниця не вимкнула світла! Пам”ятаю, колись, давно тому, їхав до Ковеля, один в купе, читаю книжку, а тут, на маєш, вимкнули світло. Такий наказ – 11 година і вирубують. Нікого не цікавить, що ти один в купе, що хочеш їхати зі світлом, хочеш читати, а може боїшся темноти. Тому я аж поцікавився у „тьоті”, як це так, що не вимкнули? Вона мені пояснили, що цього наказу ще не відмінили, проте є рекомендація, щоб вимикати світло зважаючи на обстановку, тобто на власний розсуд. Вимкнули о пів на першу, теж потішає. Вцілому - рухаємось уперед, тільки так поволі...

А скоро, якщо Юлія Тимошенко стане президентом і володітиме більшістю в парламенті, то ми ризикуємо повернутися до якогось варіянту „кучмізму”, тобто два кроки на захід, два до Росії, і потім на таку відстань назад, і потім знову туди... Як в ополонці. Вона, звісно, талановитіший політик, то подивимося.

В половині січня закінчилася російсько-українська газова війна. Це було насерйозніше протистояння між двома країнами з часу розвалу СССР. Війна зблизила Путіна і Тимошенко, це ми тільки тепер добре зрозуміли. Вони таємно домовляються про газ (врешті-решт не дарма Тимошенко звуть „гозовою принцесою”) і про інше, і мені від цього стає трохи моторошно. Такі речі завжди небезпечні, бо це прийоми з сумних часів Гетьманщини. Князькі їздять до Москви і на щось розраховують в особистому плані. Так чи інакше, тепер в останні дні листопада 2009 року, можна впевнено заявити, що Юлія Тимошенко, яка „підшивається” на вуличних плакатах під Україну – кандидат Росії на президентських виборах. Аж жалко Януковича! Горлав та й горлав про дружбу „з вєлікай”, а тут такий конфуз... „Помаранчеві” у 2004 році вибили його з президентства, а тепер ще Росію забрали! Для „Янука” ситуацію можна врятувати лише перемігши на виборах, але, хто його знає, чи так воно буде?

Кандидат в президенти Анатолій Гриценко („помаранчевий” міністр оборони) каже, що він ворог цієї держави. Тобто він їй зовсім перелаштує у випадку перемоги. Не знаю чи це вдале гасло, але перебудова неодмінно потрібна: корупція в нас б”є рекорди, моральний розклад жахливий, армія в плачевному стані і можна продовжувати.

Богословська теж каже, що треба починати іншу п”ятилітку. Звісно, з нею, як президентом починати! Їй я ні чуть-чуть не вірю. Литвин – голова парламенту – демонструє порнографічну самозакоханість. Бідна Наталя Вітренко, яка так боролися ради Росії проти НАТО! Вона вже не у фаворитах в „москалів”. Хотіла йти в президенти, але бракло грошей. Свівчуваю їй і навітьь дуже, оскільки неодмінно вона щира у своїй любові до Росії. А загалом, це гідна завершальна фаза для холуїв, які чужу державу люблять більше, ніж свою. Олександр Мороз балотуватиметься вчетверте! Зовсім не розумію навіщо? Хіба тільки ради того, щоб підтримати сяк-так згасаючу політичну вагу. Ющенко бере конкретних „живих” людей і ставить їх на свої плакати. Вони розповідають, що Ющенко таки чимало досягнув, а передусім дав свободу. Так, це правда, свобода, це основа життя народу й країни. Проте в останній „п”ятилітці” свобода, це також хаос, ця ж корупція, хамство багатих в їхніх броньованих машинах, їхня духова вихолощеність, убогість думки, примітивізм у поведінці... Так, українці стали багатшими, але не настільки, як хотіли. Тому, шанси Ющенка дуже непевні. Він поганий, ВОНА, ще гірша. Так я думаю. Але шанси у НЕЇ більші, тому, що наші бідні люди від цього бардаку запрагнули „твердої руки”; і вони вважають, що у НЕЇ тверда рука, не така, як у „бджіляря”. Щоб тільки ця рука не обернулася проти них, тому, що авторитаризм, навіть ”м”який”, завжди смертельно небезпечний для країни. Україна Кучми – прекрасне підтвердження цьому. Росія – ще більше. Безконтрольний Путін напав для задоволення власних химер на Грузію, але плоди цієї кавказької авантюри пожинатимуть всі росіяни. Останній приклад цьому - замах від 28 листопада в поїзді Москва-Петерсбурґ: бомба убила десятки безневвинних людей! Не дай Боже нам свого „путіна”!

Коли після трьох безпрецендентних січневих тижнів завершилася україно-російська „газова війна” сейрозні російські газети написали, що в Україні анархія і вона ось-ось розпадеться. Ще день-два, - писали, і люди масово виступлять проте політиків та олігархів, які нічого не бачать дальше, ніж кінець власного носа. Появилися „аналізи” серйозних науковців, журналістів, які доказували, що інакше і бути не може, оскільки на сході України „плюють” на Януковича, а на заході – на Ющенка. Зневіра та апатія оволоділи Україною, що прямо веде до вибуху.

Не лише в Росії малюються карти „упавшої” України: ми розпадемося на дві, може на три, а може і на читири шматки! Я, щиро кажучи, попри „анархію” (насправді просто бардак), не бачу передоснов для такого розвитку подій, хоча наші короткозорі і морально спустошені політики роблять чимало для того, щоб створити такі основи. Я, власне, не про них зараз кажу, я кажу про те, що я не бачу таких прагнень серед населення України, но, окрім частини громадян російської національности, що живуть в Криму. Тому, навряд... А якщо Росія нападе, то, звісно, можуть бути запущені якісно нові тенденції, але навіть тоді розпад України не може здаватися таким очевидним, як його змальовуютьь „аналітики”. От, сусіда нам трапився: з 1991 року нічого більше не прагне нам, як тільки розвалу!

В січні вирішиться доля двійні без якої навряд чи можливою була б Помаранчева Революція. Їхні долі, як думаю, вирішаться уже в першому турі, хоча, не можна повністю виключити і фантастичного з нинішнього погляду варіянту, що в другий тур попаде Тимошенко і Ющенко. В січні, чи в лютому, скорше всього закінчится багатолітній поєдинок двох талановитих українських політиків, які більше сил витратили на боротьбу з собою, ніж ради щастя України. Це наша трагедія, це особиста драма цієї двійні.

Мозаїка кінця року Божого 2009 не дуже радісна, але можна сказати і так: продовжуємо виходити напівмертвим тілом з трупа СССР, і це складно, але доки ми хоч трохи теплі – абсолютно можливо.

Г.Кобильницький, Київ, 29.11.2009 рокуКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2009-11-29

1118

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0001119
2602156

3811370
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.