wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Україна прощається з Президентом ”


Г. Кобильницький

Після голосування 17 січня на президентських виборах Віктор Ющенко на два дні кудись пропав. Просто канув! Я аж злякався. Я в ці тривожні дні пам’ятав про нього і, щиро кажучи, жаль було Президента, якого на виборах підтримало трохи більше 5 відсотків виборців..., а 5 років тому це було понад 50%! Думаю, що попри всі помилки, він заслужив більшого. Люди вважали однак інакше. Мали право. Національна політика, свобода, спроба відбудувати українця з нормальним почуттям гідности, хоч і важливі для багатьох, хто не проголосував за діючого голову держави, все-таки виявилася менш вагомими, ніж розгул корупції в період Ющенка, хамство та примітивізм багатих, які гуляють по наших вулицях на найдорожчих автомобілях світу і ніхто навіть не пробує якось обмежити цей сморід. Мали бути тюрми для бандитів, а Ющенко деяких із них нагороджував медалями, символом чого може бути „махінатор” з періоду виборів у 2004 році, Сергій Ківалов, тоді голова Центральної Виборчої Комісії, який насилу 5 років тому проголосив Януковича прездентом. А кучмівський генеральний прокурор Потебенько чого вартує... Теж нагороджений... Жаль слів. У мене повне нерозуміння цієї частини політики Ющенка. Це мабуть можна пояснити лише невідомими нам закулісними зв’язками, співзалежностями поміж Ющенком та тими людьми. Колись, воно, звісно, вийде...Третього дня після виборчої неділі Ющенко появився... в ополонці, традиційно на Йордан він вийшов до людей скупатися в крижаній воді. Я аж засміявся побачивши голого Ющенка в телевізорі; з одного боку радів, що він не зламався внутрішньо після такої катастрофи, а з іншого – знову здивувався. Впертий та послідовний.

А ще через день-два він вийшов на телеефір і справляв враження людини, яка зовсім не переймається таким катастрофічно поганим підсумуванням 5 років президентства. Там, тоді, перед камерами, він повівся як справжній демократ, закликаючи людей прийти 7 лютого на виборчі дільниці та проголосувати або за Тимошенко, або за Януковича, або проти всіх кандидатів, але обов′язково проголосувати. Я буду голосувати проти всіх – уточнив він, що наступного дня Юлія Тимошенко розцінила, як національну зраду збоку Ющенка, оскільки ж, звісно, він мав би закликати людей голосувати за неї. Ті 5% допомоги були б дуже доречні для неї. Тимошенко по-своєму старалася виправити ситуацію, сказавши спершу, що якби вона жила на початку ХХ століття, то напевно була б січовим стрільцем (уже бачу, як вона зашивається в якомусь тихому куточку, щоб перечекати лихо, так принаймні вона зробила після нападу Росії на Грузію, що не могло бути байдужим для України), а потім додала іще, що вона буде проводити ще більш послідовну національну політику, ніж Ющенко. Щож, хотів би повірити її словам, а ще краще побачити конкретні наслідки.

Юлія Тимошенко справді в непростій ситуації. Янукович у першому турі взяв на 10% більше голосів, а це дуже серйозна перевага, і то все, що говорили перед виборами, що в другому турі він буде без шансів, щоб перемогти Тимошенко (через те, що в неї більший електоральний резерв), виявилося байками, оскільки, як видно тепер, це у неї невеликі шанси перемогти Януковича. І вона стривожена. Це видно.

Мене питають: за кого голосувати? І я розгублений, як багато інших українців. Біля Тимошенко є група націонал-патріотів, то може таки за неї? А може все-таки за Януковича, оскільки перемігши на президентських виборах скорше всього у нього не буде більшости у Верховній Раді, а відтак, в нього не буде реальної влади, щоб серйозно нашкодити Україні, тоді Тимошенко (прем′єр-міністр) і Янукович-президент будуть взаємно себе шахувати і є відкритим питання, чи на дочасних парламентських виборах Партія Регіонів отримає більшість.А на що розраховує Ющенко та його друзі? Думаю, на те, що різниця буде у другому турі настільки незначна, що обидва кандидати на місяці, а може на роки загрузнуть у судових процесах. Це давало б Ющенку шанс ще на певний час залишатися президентом України. Але, як на мене, це не зовсім було б чесно, оскільки виборці йому чітко сказали: до побачення, пане президенте!

А втім, щось подібне справді може відбутися, оскільки напруга стосунків між Тимошенко та Януковичем вже зараз до неможливого висока. І що головне – жоден з кандидатів навіть теоретично не бажає розважати можливости програшу. Це не дивно, бо, схоже, оця двійня пік популярности вже досягла. Своєрідно цю ситуацію змалював Тарас Чорновіл, який, з одного боку, „нормальний українець”, а з другого, ненавидить Ющенка як „справжній москаль”. В даний момент формально він ні з ким: з Партії Регіонів неначе вийшов, але залишається членом фракції цієї партії у Верховній Раді. Чорновіл: "Головна проблема вибору Януковича - вона (Тимошенко) лишається прем'єр-міністром. А це буде вирок Януковичу. (...) Вони посваряться, коли він стане президентом, ще більше, ніж тоді, коли він ним не стане і для Партії Регіонів його президентство набагато ризикованіше".

А тимчасом президент Ющенко, не показуючи образи, витер обличчя від „народного плювка” і продовжує свою справу. Те, у що далеко не всі вірили, таки сталося: Степан Бандера посмертно став Героєм України! Можна сказати, що це було рішення з розряду тих, яких точно не змогли б прийняти ні Тимошенко, ні Янукович, ні Кучма, ні навіть Кравчук. Вони, окрім всього іншого, надто великі коньюнктуралісти, щоб піти на такий ризик. Я переконаний, що Ющенко не розглядав цієї ситуації, як просто нагороду для Степана Бандери, а, скорше всього, як прояв державного визнання УПА, як єдиної сили, що справді боролася проти всіх окупантів за самостійну Україну. І щиро кажучи, для рядових упівців партійна приналежність напевно не була основною, боротьба за волю була тим магнітом, який притягав тодішню молодь. Нагороду з рук Ющенка забрав онук і теж Степан Бандера, а в залі були оплески...

На Ющенка образиться тепер проросійський схід України, Росія (само собою), Польща і, може, Ізраїль. Насправді Ющенко визнав те, що уже є на західній Україні, де повсюдно з’явилися вулиці Степана Бандери та все більше будується пам’ятників провідникові ОУН. І скільки б у Луганську не побудували пам’ятників жертвам УПА, то погляду Галичини в цьому плані ніщо не змінить. Можна сказати навіть навпаки: чим більше наші москальофіли, поляки та росіяни, переконують нас, що УПА з Бандерою, то фашисти, тим сильніший опір Галичини і тим більше ірраціоналізму в поставі галичан. Власне, в цьому є і мінуси, бо атаковані ми інтуїтивно відчуваємо, що не треба говорити всю правду про УПА, про її чорні сторінки, які, неодмінно теж були. Ця ситуація трішки робить нас нечесними. Думаю, поляки змиряться з Бандерою-героєм як тільки ми більш самокритично почнемо ставитися до історії УПА. Вони це доцінять. І це буде з нами, це станеться. Трохи пізніше.

Галичина ідейно дуже сильна, ідеї, які там народжувалися, розійшлися на тисячі кілометрів на схід і не лише. У той час, коли Драгоманов, чи навіть Грушевський, не уявляли майбутности України без Росії, у Львові наші люди були уже давно на рівні повної державної незалежности. Тому, нема що приховувати, але нелюбов росіян до „західняків”, УПА, Греко-католицької Церкви, з їхнього погляду зовсім мотивована. Без того галицького вживлення не було б може нині самостійної України. Ну, а тепер східняк Ющенко проголосив цей жахливий символ з совітських часів, тобто Степана Бандеру, Героєм Україну! Наші нелюби ковтнули якось, що в Києві з’явилася вулиця Мазепи, якого росіяни з їхньою Церквою прокляли за „зраду” Московії, так тепер приїхали з Бандерою! Хіба може таке витримати російське серце?

А росіяни зреагували різко, на разі на неофіційному рівні. Публіцисти, навіть відомі пишуть, що тільки тепер справді стане видно на що спроможні росіяни, чи може вони отак ковтнуть чергову образу збоку хохлів? Правда, один російський читач так і написав під подібного змісту статею на інтернетсторінці радіостанції „Ехо Маскви”: Може тому нас (росіян) так не люблять, а подекуди і ненавидять, бо ми постійно пхаємо свого носа в чужі справи.

В Севастополі такий собі Костянтин Заруднєв, а він влада, бо депутат районної ради, зболений рішенням Ющенка спалив свій паспорт з тризубом і висловив надію, що його наступний паспорт буде без тризуба. Має право. Хай бере „двоголового”. Нищення державних документів підлягає однак покаранню. Преса поінформувала, що міліція зі смітника дістала спопелений паспорт як речовий доказ. Такі курйози...

А в Москві молоді „гвардійці Путіна” почали пікетування біля українського посольства. Так палко не хочуть, щоб Бандера був героєм України! Цікаво, як вони там довго постоять? Невже надіються, що прийде Янукович і це рішення відмінить чи як, панове москалі?

17 січня 2010 року чуда не було. В двобою з Тимошенко програв Ющенко. Кінця світу теж нема, хоча я здивований такою жахливою поразкою талановитого політика. Він мабуть таки справді відірвався від реальности! Ющенко, на щастя, каже, що з політики не йде і побачимо його на найближчих парламентських виборах. А далі все можливе, навіть повернення Ющенка як президента. Серед політиків так мало українців, які розуміють і відчувають історію цього народу, що доводиться дорожити кожним усвідомленим. Ющенко, неодмінно, кинув добру жменю здорового насіння в український чорнозем і, будемо сподіватися, це дасть результат. Всі чекаємо цього довгожданного врожаю.

Г.Кобильницький, Київ, 25.01.2010 рокуКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2010-01-25

1107

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000012
2602169

3811387
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.