wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Між холерою та джумою”


Г.Кобильницький

Ну, що українці! Трохи соромно? Навіть гуляючи засніженими, зимовими вулицями Києва, коли ледве не всі жінки закутані в м’ясисті капішони, а мужчини ховаються в шапках, відчуваю, що людям трохи не так на душі, що самі себе соромляться. Виходить адже, що в очах світу ми самі і собі на голову ексзека вибрали на президента, малограмотну людину, того самого, проти якого якраз кияни масово виступили 5 років тому. А й тепер тут для нього не кращі настрої: десь тільки 15-16 відсотків мешканців столиці віддали голос „махінатору” з 2004 року. І тепер тільки відчуйте: президент Обама привітав Віктора Януковича з перемогою, Саркозі привітав і так дальше. Вдумайтеся тільки, як це звучить!


Щож, розводять люди руками у Києві, демократія... А у Львові: без цього східного баласту ми б уже давно були в ЄС. Відрізати баласт! Були б чи не були б, це не факт, але нам Україна потрібна соборна, вся, а не пошматована. А на сході, що кажуть: російська мова буде нарешті державною! Буде знову дружба з Росією! Не факт, що буде! То ще подивимось, адже за таку підтримку Кремль захоче справді великої плати від Партії Регіонів; ще подивимось, як воно розітреться, бо Партія Регіонів, це перш за все бізнес-група, яка хоче швидких, простих та великих грошей. В цьому її слабкість (брак якої-небудь ідеології) та сила, бо може обіцяти усе, що завгодно. Нам треба більш відповідального виборця.

Наші зі сходу й справді не підвели! Масово знову голосували за „свого”. Власне, вони там мало напевно й задумувалися, що таке Янукович і чого він пре у владу? Основне було інше – він ворог помаранчевих, він ця фігура з протилежного майдану, він символ протистояння в якому східна Україна програла. Тому двокольорна карта України після цих виборів виглядає майже так само, як після протистояння у 2004 році, тобто з чітким розподілом на східно-південну Україну та решту України, де перемогла Тимошенко. Власне, перевага Януковича, це майже 3.5 відсотка, тобто близько один мільйон людей. Небагато, як для президента всіх українців (голосували десь 23 мільйони, майже 70 відсотків з числа тих, хто мав право голосу – наші люди люблять вибирати собі президента, навіть в ситуації джуми та холери).

Чого не вистачило Юлії Тимошенко? Думаю, вирішальну роль зіграла ситуація, яку так влучно змалювала Оксана Забужко: складний вибір між холерою та джумою. На це вказує й те, що аж 5 відсотків людей проголосували проти обох кандидатів. Такого ніколи не бувало, як і того, щоб на нового президента віддали свої голоси менше 50 відсотків з числа всіх голосуючих (Ющенко в умовах тамтого скаженного протистояння отримав 51.99 відсотка).


Між нами кажучи Тимошенко знову доказала, що в неї прекрасний фініш, що вона талановитий політик з даром Божим, адже вона в першому турі здобула набагато більше, ніж прогнозували всі соціологи і так само в другому. Але цього не вистачило. Вона покарана! Покараний, набагато дошкульніше, Віктор Ющенко, тобто людьми покарана двійка політиків, які мали працювати разом для України, але вони гризлися, як собаки. Справедлива кара, тільки нам якось моторошно, бож цей донецький зек, шапколюбитель... як нам іти з ним до світу? Звісно, ми то переживем, тільки, як хтось влучно зауважив, чому нам постійно треба когось переживати, чому ми не можемо просто жити!

Українці стали перед жахливим вибором. І навіть не знають ще, вибрали джуму чи холеру? Власне, різниці нема тут неначе, але на практиці є велика різниця.


Тимошенко, у випадку перемоги, очевидно мала б всю владу, тобто контролювала б і Банкову (Секретаріят Президента) і будинок на Грушевського (кабінет міністрів). Це дуже небезпечні ситуації для молодих демократій. Багато хто побоювався, що з возвеличеної таким чином Тимошенко вилізли б всі демони: наявні і сусідні. І на рахунок Москви вона могла б виявитися більш проросійською (фактично, а не словом), ніж Янукович. Дехто так каже. Я думаю, що це не обов’язково, але ймовірно. Бо така є Тимошенко – не ясно, що в неї на душі сидить. Ющенко при ній –проста людина в цьому прекрасному значенні єства оформленого і послідовного.

А що Янукович? Не здобувши парламенту він зі своїми президентськими урізаними повноваженнями буде тихо сидіти. Тому в даний момент основне для України питання звучить так: чи Партії Регіонів вдасться сформувати у Верховній Раді нову коаліцію, а відтак створити свій уряд? Якщо ні – то це дуже добре для України, оскільки прем’єр-міністром скорше всього залишиться Юлія Тимошенко, яка виллє на Янука-президента всю свою лють, щоб помститися і водночас добре підготуватися до виборів через 5 років. Тому влучно сказав один з політиків Партії Регіонів: тепер нас вітайте з перемогою, але навесні нам співчувайте.

Ну, а якщо „регіоналам” таки вдасться „взяти” Верховну Раду, то справи України виглядатимуть кепсько. За дешевий російський газ вони можуть „продати” не лише ющенківського „героя” для Степана Бандери (посмертну нагороду було вручено 22 січня онукові і також Степанові Бандері), не тільки продовжити перебування Чорноморського Флоту в Севастополі, але багато чого іншого. Звісно, ми то переживем, і хоч з рукою в бруді, але якось вийдем з того, тільки, направду, краще було б уникнути таких прикростей.


Мені цікаво, чи Партія Регіонів, у випадку невдачі з будовою нової коаліції у Верховній Раді рішиться на дочасні парламентські вибори? Я б хотів такого! Знаєте, бо навряд чи вони здобудуть більше місць, ніж мають тепер, але передусім це був би шанс на появу в парламенті нових облич, передусім політиків зв’язаних з Яценюком, Тягнибоком та Тігипком. З іншого боку було б трохи жалко, бо я вже чекаю нового проекту від Віктора Ющенка. Мене дуже цікавить, що цей політик, який стільки доброго зробив для України і так само багато не зробив, запропонує нам іще? Найбільше не хочеться, щоб він пішов уже на політичну пенсію. З ним життя цікавіше і мудріше. Але, звісно, йому треба дати трохи часу на розкручення нового проекту, кажу нового, оскільки навряд чи він триматиметься Нашої України, де з важливих політиків, здається, лише Кириленко його не зрадив. Тому, якщо вибори будуть навесні, то навряд чи ми побачимо яку-небудь форму повернення Віктора Андрійовича до публічного життя.

Між нами кажучи, Янукович переміг завдяки демократії, завдяки тим механізмам в нашій державі, які утверджувалися Ющенком останні 5 років і проти яких Янукович разом з Кучмою та москалями так боровся 2004 року. Добре ж кажуть, що життя любить парадокси, такі яскраві картинки нашим думкам навскіс!

Борис Нємцов, російський опозиціонер, який був одним з перших радників президента Ющенка, цікаво розповів про ситуацію, що склалася. Передусім, він не заздрить Януковичу. "Юлія Володимирівна (Тимошенко), навіть якщо програє, буде такою потужною опозицією, що Януковичу не поздоровиться. І може бути це добре, якщо вона буде в опозиції.(...) Мені здається, що вона в опозиції набагато органічніше виглядає, ніж в Кабміні (в уряді). Вона революціонер, вона потужна людина, вона сильний політик, але в Кабміні в неї не дуже виходить. (...) Я не заздрю Януковичу, якщо він стане президентом. Треба займатися соціальними проблемами, треба піднімати економіку, треба боротися з корупцією, треба долати політичну кризу. (...) Потрібно якось реагувати на Тимошенко. Можна з нею не ходити на дебати. Один раз. Але коли ти президент, то діватися нікуди. У нього попереду важка доля. Ще незрозуміло, кому з них краще".Треба віддати належне президенту Ющенку та Тимошенко: організація виборів була майже бездоганна! Після першого туру я пишався нашою країною, особливо коли слухав хвалячих нас закордонних спостерігачів. Так було і в другому турі. Справжнє торжество демократії! В цьому сенсі ми уже частина західного світу і, дай Боже, щоб білоруські „янукі” там дров не наламали! Ющенко мабуть це розумів, для нього це теж було свято, хоч і огірчене катастрофічним результатом з першого туру. Після голосування в другому раунді він як скінчений демократ сказав журналістам: тепер основне, щоб відбулася демократична передача влади. А потім не стримався і додав: будете жаліти свого вибору!

Звісно ж, коли забрели у другій тур з Януковичем та Тимошенко, як тут не жаліти, коли вибір між холерою та джумою, як можна не жаліти! І аж хочеться додати: ви, пане президенте, теж приклали до того руку, якщо не рук.

Г.Кобильницький, Київ, 15.02.2010 рокуКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2010-02-15

1138

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000784
2602941

3812488
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.