wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Паростки нового”


Г. Кобильницький

Паростки нового

Довгий той лютий 2011 року якийсь... Здається таким нескінченним якимось, мабуть через зиму, яка у нас, в Україні, цього року нормальна, тобто сніжна та морозна. Ми відвикли від традиційних зим, тому трохи дивуємося... Проте в світі, загалом-то, гарячо.

Мене переслідує відчуття перелому. Може через арабські режими, які неочікувано, принаймні для нас тут, почали падати, як стиглі грушки. Хочеться сміяти, коли слухати російського Мєдвєдєва, чи наших від „Партії Регіонів”, які як мантру повторюють: „арабській сценарій у нас не пройде!”. Вони замолюють дійсність, оскільки, безумовно, налякані нею.

„Не пройде”... Хіба Мубарак міг таке передбачити? А „вічний” Кадаффі! Тих наших „хороших сусідів” з півночі надзвичайно налякала Помаранчева Революція. Але тепер, коли тут Янукович, Ющенко осмішений, Тимошенко валандається по прокуратурах а Луценко сидить – вони, росіяни, мають повне відчуття реваншу, відчуття того, що ситуацію „в регіоні” вони взяли під контроль. Ну, а тепер, лишенько, ті араби зірвалися, що на нафті сплять...

Я вважаю, що є чого боятися, як Януковичу, так і російсьому тандему Путіна-Мєдвєдєва. І вони налякані. А чому налякані? Бо на їхніх очах валиться те, що ще вчора здавалося непорушним, неможливим просто! Вони теж вважають, що російська ситуація непорушна. Вони не знають як це розуміти, як це діє, хто запускає цей деструктивний механізм! Кадаффі вважає, що це йому арабська Аль-Каїда запустила. Західні аналітики вважають, що це зробила світова продовольча криза. Просто в тих арабських країнах життя здавен нужденне, а коли стало ще нужденнішим (через неврожай у світі) – виявилося, що це й була ота остання крапля. Люди вирішили взяти справи в свої руки. На жаль в Лівії конфронтація іде дуже криваво, бо Кадаффі, схоже, вирішив триматися до останнього. Дурник, адже кров людська – не водиця.

А що може бути такою краплею в Росії? Ніхто не знає. Ніхто не знає коли вона буде, коли вона наллється до стану стиглости. Більш певним здається лише те, що у випадку, якщо російський „тандем” вирішить правити Росією до кінця своїх днів – то навряд чи це йому вдасться. Бо основне правило життя таке: всьому приходить кінець, і часто-густо, неочікувано.

А нашому Януковичу нещасному, теж таке бігає по голові (правити якнайдовше, найкраще довіку). До того „шептуни” шпетять йому голову умовляннями: взяли „власть” (владу) – не треба віддавати ніколи! Це ж так комуністи говорили з періоду Лєніна: раз завойованої влади – не віддамо ніколи. Віддали. Правда, довго тримали. А скільки людей намучили! Цікаво, що думають з приводу комуністів там, „на верхах”, в небі, чи в пеклі? Зоряні суди досі напевно розбираються з тим жахливим комуністичним насліддям, думають там, як впорядкувати остаточно оці криваві земні 70 років. Що робити з матерями, які з′їли своїх дітей під час штучних голодів? Яку кару придумати „чекістам”, які сотнями „розмазували” безневинних людей пострілом в затилок?

Смерть... На 88 році життя помер Єжи Новосєльскі. Один з найвидатніших (та найдорожчих) польських сучасних малярів. А може краще його прізвище писати інакше: Юрій Новосільський? Адже під час окупації він носив німецьку кенкарту з літерою „U”, тобто вважав себе українцем.

Польська „Газета Виборча” написала про нього таке: „Народився у 1923 році в Кракові. Батько був лемком і українським діячем в Кракові, мати – католичка, родом зі спольщеної австрійської родини.”

Ця ж польська газета пояснює, що оскільки до війни він „деколи” почувався українцем, то „у вересні 1939 р. він побачив потяг з пораненими вояками і дав собі зарік, що остаточно вершить діло з яким-небудь націоналізмом, а навіть патріотизмом. З того часу вважав себе людиною без національности. Його батьківщиною стало православ′я, тому, що православна ортодоксія найменше зв′язує людину. Там головна є літургія та тайна”.

Стільки тих українських душ розкидано по світі... А дехто став постаттю непересічного масштабу, як Новосільський, чи той же (також з Лемківщини) Енді Варгол ( чи пак – Андрій Вархола). Ми б давно мали навчитися жити у світі без кордонів, стати трохи євреями, підтримувати когось тільки за те, що він українець. На жаль, в нас досі інший українець, особливо, якщо йому повезло в житті, є причиною роздратування та ревнощів. Нищимо таким чином самі себе, а сила (і дурень має знати) - в єдности.

Новосільський не любив Вархола. Залишив сотні прекрасних ікон, іконостаси, а навіть спроектував греко-католицький храм в Білому Борі (Польща) – прекрасний храм!

Вічна йому пам′ять!

Ватикан прийняв відставку Блаженійшого Любомира Гузара. Шкода. Треба сказати, що він надзвичайно добре враження справляв під час всіляких інтерв′ю, з нього еманувало відчуття толерантности, якого у нас так мало. Завдяки тому він здобув симпатію багатьох людей, а й Церкві, з певністю, пішло це на користь. Його було приємно читати, його було приємно дивитися на телебаченні, бо те, що він говорив, як правило, несло певний заряд мудрости, яку відчували усі: греко-католики, православні чи хто там іще. Наступнику, справді не буде легко, оскільки, особливо на перших порах, його будуть порівнювати з попередником.

Тут читаю, що греко-католики „докотилися” до Сум на сході України. Це дуже не сподобалося російському Патріярхату. Конкретно сказав про це владика Євлогій, єпископ Сумський і Охтирський УПЦ Московського Патріярхату. Це справді страшно, що в ХХІ столітті можна бути настільки нетолерантним, настільки, ну, відсталим... Ось цитата з його звернення з приводу будівництва греко-католицького храму в Сумах.

«Грандіозна будівля зводиться для релігійної громади, яка налічує нині кілька десятків осіб, переважно переселенців із західних областей України. Для Сумщини ця конфесія ніколи не була характерною. З історії заселення Сумщини відомо, що переселенці з Правобережжя, які заснували наше місто, шукали порятунку від католицької експансії, що насаджувалась там уніатами вогнем і мечем. І от, через триста п'ятдесят років уніати прийшли до наших домівок, щоб уже тут, де ніколи не було унії, будувати храми, користуючись релігійною необізнаністю пересічних городян, залучати їх до конфесії, яка стала причиною страждань їхніх далеких предків...».

Вам сподобалося? Розгулявся з думками єпископ Євлогій. Ось іще цитата зі світу тьми.

"До мене звертаються ветерани Великої Вітчизняної війни, яких непокоїть, що на вулиці на честь 20-РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ будуть зводити храм конфесії, представники якої свого часу благословили вояків сумнозвісної дивізії СС "Галичина", що за віросповіданням у більшості були греко-католики. Цей історичний факт, який добре пам'ятають сивочолі ветерани, що воювали на фронтах війни проти цієї та інших есесівських дивізій, сумчани трактують як наругу над пам'яттю загиблих захисників вітчизни. Меморіал Вічної слави на вул. Кірова є особливим місцем для багатьох сумчан, і височенна споруда уніатського храму, яку планується збудувати майже поруч, викликає протест переважної більшості сумчан."

Олег Мєдвєдєв з Блоку Юлії Тимошенко в „Українській Правді” написав про це звернення коротко: „московські батюшки настільки охміліли від особлової прихильності до них Віктора Федоровича (Януковича), що геть втратили розум.”

Якщо про „януковичів” загалом казати, то чорне по білому просвічується: їм ніщо не виходить. Ні з політикою (тут зовсім провал), ні з Росією, ні з Заходом, ні, на жаль, з економікою. Прем′єр-міністр Азаров, який, як на мене, мав би піти на політичну пенсію разом з кончиною СССР, намагається боротися з інфляцією тим, що адміністративно забороняє підвищувати ціни. Тому у нас з прилавків зникла гречка, а тепер може й борошно зникне. Що тут можна сказати – до побачення Азаров з такими методами „совка”. І так вони правлять. А ще замишляють правити довго і хочуть цього добиватися правдою-неправдою. От тільки ті араби мутять неспокоєм...

А ще вони борються – з перемінним успіхом – з українством. Вирішили закрити в Донецьку українську школу. І що ви думаєте: в Донецьку, де безжалісно „януки” на троні вже навіть не пам′ятаю як довго, збунтувалися люди, були погрози самоспалення. На момент, коли пишу цей матеріял, агентства повідомляють, що влада здалася під натиском батьків і школу залишать. Такі вістки з Донецька звучать як маленьке чудо. Адже люди там дуже прибиті, надзвичайно вжалені безбатченством.

Я бачу в цьому паростки нової України, паростки оцього 2015 року, коли, як казав шановний пан Брюховецький, голос має взяти молоде, психологічно уже інше покоління українців. І знаєте, останнім часом, я ті „паростки” почав відчувати, а навіть бачити. Ця молодь, що тільки чекає свого часу, мабуть таки справді інша, вже не така зашорена, закута і несмілива в своїх думках, як все це, що ми бачили і назагал бачимо нині.

Хтось записав на відеотелефон міліціонерів, які на ранковій нараді домовляються, скільки штрафів даного дня має „принести” до контори кожен міліціонер. Значить п′яних водій вони запланували зловити стільки-то, інших правопорушників стільки-то. Фільмік пішов в інтернет. Це страшно було дивитися, бо так домовляються члени банди, бандити, а не міліціонери з тризубом на чолі! Але мене найбільше здивувало, що цей фільмік показали також деякі телеканали! В часах Кучми це було б абсолютно неможливо! І не лише тому, що режим був більш невгамовним, а також тому, що бракувало відважних, відчайдухів, людей, які чогось прагнули не зважаючи на погрози влади.Такі ситуації кажуть мені, що є небайдужі люди, які діють трохи інакше, ніж досі. І, як правило, це молоді люди. Отож, чекаємо 2015 року! Як бачимо, для малоросів від Януковича, все складається фатально.

Г.Кобильницький, Київ, 23.2.2011 рокуКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2011-02-27

1846

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000827
2602984

3812536
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.