wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Білорусь в судорогах”


Г. Кобильницький

Через світову економічну кризу, помилки в економічній політиці та, передусім, через погіршення взаємин з Росією, Білоруссю, а ще більше білорусами, буквально трясе. Трясе так, як ще ніколи не трясло з часу, коли в 1994 році владу в цій країні взяв російськомовний колгоспник Аляксандр Ригоравіч Лукашенка.

Білоруський рубль втрачає вартість кожного дня, іноземних валют в обмінних пунктах давно уже нема, результат – білоруси в панічній метушні вигрібають з крамниць все, що там ще лишилося. Чи не вперше за стільки років правління „бацька” втрачає орієнтири, старого лиса підводить інтуїція.

З одного боку він каже, що Білорусь продовжить свою власну руханку і не буде зливатися ні з Євросоюзом, ні з Росією. З іншого, дає зрозуміти, що в гіршому випадку закриє кордони і примусить громадян працювати на вітчизну. Мовляв, хай сидять вдома. „Імпортувати будемо тільки найнеобхідніше, а харчів та одягу власного вистачить.” Це він до того, що чимало білорусів їде тепер за кордон за роботою, бо ніхто не хоче отримувати зарплату в „зайчиках”, які так швидко знецінюються.

У мене таке відчуття, що в ці дні в наляканому та ображеному серці диктатора з’явився образ Північної Кореї, як альтернативи нинішній ситуації. Мовляв - закрити все! „Закрити кордони – якось протягнемо! Тамті в Кореї якось живуть, то чому білоруси не зможуть?” Сумніваюся якось... Білорусь все-таки в Європі, до того на перехресті торговельних шляхів схід-захід та північ-південь. Звісно, Корея, а що ще?.. Адже „Лука” не збирається віддавати нікому владу, ба, він там, схоже, малолітнього сина готує на наступника, а ще йому самому можна жити і жити... Ну, але от, криза! Нема грошей! „Бацька” злий, звісно, злий...

На перший погляд є навіть незрозумілим, чому ті останні світові потрясіння шкульнули більше Білорусь, ніж, наприклад Україну? Адже, що не кажи, Лукашенка дотепер здавався надзвичайно талановитим політиком, а навіть економістом, який майже 20 років вміло розігравав росіян з їхніми імперськими амбіціями та Захід з його страхом перед відродженням російської потуги. Коли натомість копонути глибше, то стає зрозумілим, що в основному, це „заслуга” Росії та власні прорахунки Лукашенка.

Донедавна Білорусь заробляла чималі гроші на реекспорті російської нафти та газу (завдяки пільгам білоруси могли сировину купувати дешевше, а продавати за ринковими цінами). Але це вже позаду, оскільки Росія забрала пільги. Лукашенка заробляв навіть на перепродажі західних автомобілів Росії (в Білорусі були нижчі ввізні оплати, в Росії – вищі, тепер тому кінець, оскільки Білорусь вступила в „московський” Митний Союз). Тобто він у всіх тонкощах та нюансах навчився грати на положенні Білорусі між Росією та Заходом.

Так, Лукашенку треба віддати належне – він максимально використав ті умови, в яких Білорусь перебувала останні майже 20 роках. Довів до того, що на мить знову декому здалося, мовляв комунізм все-таки можливий. Я не бував в Білорусі, проте знайомі говорили, що при Україні Білорусь виглядає як квіточка. Ну, а те, що там тепер робиться, це для людей просто жах. Білоруси налякані. Він теж наляканий. Питання тільки – невже не зрозуміло було, що Росія колись відвернеться від нього? Чому така кароткозорість у диктатора? Видно – було незрозуміло це „Луці”, оскільки він тепер залишився біля розбитого корита з країною не готовою до такої ситуації. Росія, звісно, йому знову радо допоможе, дасть кредити, але в обмін на приватизацію стратегічних білоруських підприємств. Білорусь на мить тоді підніметься, але тільки для того, щоб через певний час остаточно врізати дуба як незалежне утворення.

Проте давно зрозумілим повинно бути й те, що державна модель „бацьки”, скорше чи пізніше, розвалиться, оскільки все, що хворе, має вилікуватися, або померти. СССР тримався так довго завдяки терору та постійним газо-нафтовими фінансовим вкрапленням. Подібно було з Білоруссю, подібно є з Росією, різниця тут така, що Білорусі вкраплення закінчилися, а в Росії з тим поки що все в порядку. „Путінівська” Росія, маючи великі прибутки від сировини може ще довго протягнути, проте вона, все-одно приречена, як була приречена Білорусь.

Мені дуже цікаво, як попробує вийти з ситуації Аляксандр Лукашенка? Все-таки якось не вірю, що він від розпуки та безвиході наважиться Північну Корею будувати!

Ми, власне, в дещо подібній ситуації. Північний шантажист ось каже, що з наступного року газ для України буде по 500 доларів за тисячу кубометрів (це при тому, що нині Німеччина платить 300 з лишнім). Люди з Партії Регіонів, азарови, януковичі, інші, переживають в ці дні шалений головний біль. Шок у них! Вони не розуміють, чому Росія їм таке робить? Адже Україна зробила, що просили – Чорноморський Флот має право базуватися в Криму до 2045 року, за цю та інші поступки мав бути дешевий газ, а тут, на маєш – 500 доларів!

Україна в подібній ситуації в тому сенсі, що не готова до такої ситуації, ми не розробили альтернативних шляхів постачання газу, не розробили власних родовищ, і тільки тепер Азаров думає будувати порт для кораблів зі скрапленим газом.

Чому росіяни, це роблять? Ну, вони роблять ввесь час те саме – захопили пальця, пробують відкусити руку. Тепер вони хочуть права до приватизації українських стратегічних підприємств, передусів хочуть забрати цю газову трубу, але хочуть також, щоб Янукович вступав до Митного Союзу, а це фактично втрата суверенітету державного і до побачення Україно. Ну, москаль буде тиснути, поки не ковтне, або... не дадуть йому по морді.

Пам’ятаю, неначе вчора, останні місяці „помаранчевих” при владі, а ті „регіонали” бігали по всіх телеканалах і з посмішкою говорили: „повернемося до влади – стосунки з Росією нормалізуються в короткий час, буде знов дружба та любов”. Ну, я вам скажу, росіяни винятково нахабні і безсовісні, мені навіть хвилинами якось жалко тих „совків” з Партії Регіонів, нині у них на обличчях написано, що вони шоковані діями Кремля. А москаль просто робить своє, те саме, як за гетьманів, як завжди, так і тепер. Щож, „януковичі” не ходили до школи, не вчилися, то цього не знають, як і „Лука” наш, диктатор необачний.

Наскільки вони безсовісні переконалася також Юлія Тимошенко. Вона ще бодай за 1995 рік заборгувала якісь мільйони російському міністерству оборони (вона торгувала тоді газом, російським). Згодом, коли вона стала „помаранчевим” прем’єр-міністром почала їздити до Москви і нарешті на ввесь світ оголосила, що всі питання вирішені, а російська прокуратура зняла проти неї звинувачення. Москва підтвердила. Її дружба з Путіном увійшла на щабель вище. Тепер це ж російське відомство звернулося до українського уряду з вимогою погасити борг Юлії Тимошенко з 1995 року на суму 400 мільйонів доларів! Кажуть, це знак, що Путін знову кинув та розлюбив Тимошенчиху. Такий то бізнес з ними, проте як матимеш щастя, можеш за день стати мільйонером, тільки, і люди про це забувають, москаль від тебе вже ніколи не відстане.

Знаєте, мені приємно дивитися обличчя тих всіх любителів Росії, що позалягали в Партії Регіонів, які в них тепер морди перекошені, кислі! В них появилася антиросійська риторика навіть (в декого)! Уявляю, як вони ходять і подумки кажуть: „чому Росія нам це робить, чому?” Щож, до школи треба було ходити, до школи...

Слава Богу, „регіонали” поки не планують здаватися москалям. Будуть пробували мабуть виходити з ситуації без фальшиво-допоміжної московської ручки. Дай їм Боже розуму і наснаги! Щоб тільки не зламалися!

До речі, червона ганчірка таки не буде у нас вивішуватися (дивись попередній „ХГ”). Янукович не мав відваги заветувати законопроект в тій справі, так вони змусили це зробити Конституційний Суд, а цей, неначебто як незалежний, сказав, що червона шмата суперечить основному закону України. „Регіонали” все-таки мають якийсь інстинкт самозбереження. Це добре.

Щось якось давно не було чути нічого про московського патріярха, про Кіріла; про те, як він допомагає Кремлю завойовути Україну. Аж мене це журить! Ця агітаційна тиша мене журить. Була ось тільки інформація, що він, Кіріл, виявляється, любитель покататися на яхті, яка коштує 4 мільйони доларів. Щож, розслабився патріярх в люксусах і забув про „український ідеологічний фронт”.

Всіх натоміть шокувала вістка, що до Житомира новий московський владика Нікодім приїхав аж на трьох Лексусах, кожен з яких коштує 115 тисяч євро. Ну, не знають вони міри! Не знають! Найгірше те, що, як на моє відчуття, „святі отці” купили ці Лексуси не тому, що вони чимось особливі, або кращі від Мерседеса скажімо, але саме тому, що це зараз найкрутіше авто в Україні! Лексус – вершина мрій робітника, бізнесмена і владики! І всі живуть в бідній країні, де просто не личить бути багатим, а принаймні показувати це. Свят, свят...

Патріярх Кіріл... Люди люблять сміятися. На картинці, яку я взяв з інтернету, видно також Януковича (про Литвина не стану говорити). Знаєте, після останніх подій, я не впевний, чи місце Януковича надалі ще там, серед малоросів, що прибігли поклони бити російському царю? Скорше всього – так, проте неодмінно Росія своїм нахабством робить з Януковича самостійника. І це відбувається в ці дні. І нащо йому було це президентство?

Г.Кобильницький, Київ, 19.06.2011 р.Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2011-06-25

1851

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000606
2719945

3959934
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2019 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.