wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Проекти Москви і що?”


Г. Кобильницький

Віктор Ющенко заявив, що Юлія Тимошенко та Віктор Янукович, це проекти Москви. Можливо...
Прем’єр-міністр Микола Азаров сказав, що будучи головою уряду, Тимошенко обіцяла Владіміру Путіну продовжити оренду баз в Криму, де розташований Чорноморський Флот, на 50 років. Щож, можливо... Нагадаю, що минулого року цей самий Азаров з Януковичем погодилися „лише” на 25 років...

Якщо навіть все це правда - я про „проекти”, то, знаєте, це, звісно, міняє певні деталі життя, коректує його напрямки, проте не змінює суті, бо Україна, це ідея! Ця ідея живе століттями і постійно знаходить багатьох прихильників, в умовах державности, чи без неї. Не дивно, оскільки це гарна ідея.

Змінилося те, що останні 20 років цю ідею воплочуємо в життя у формі державности, тобто надаємо їй кштал фізично існуючої Самостійної України. Хтось скаже, хай би воно краще залишалося ідеєю, не було б тоді стільки сорому за те, як ми цю державу будуємо, інші, натомість, просять терпеливости і переконують, що оце „державне воплочення” все-таки має сенс (про це постійно сперечаються жиди: Ізраїль це добре, чи краще сама ідея без держави?).

Якщо підійти до справи таким чином, то, звісно, не має більшого значення, чи є Янукович з Тимошенко проектами Москви, чи ні. Не має, бо ідея буде надалі жити. Якщо вийти з того, що Ющенко таки сказав правду, то різниця тут полягає у тому, що без самостійної України ці двоє були б якимись російськими княжатами може, чи лакеями, чи пастухами, натомість в самостійній Україні умови перетворюють їх на слабших чи сильніших, але все-таки українських гравців. Чому? Бо при всьому бажанні зробити „добре” Москві, ці двоє мусять трохи зважати на суспільну думку, на настрої не тільки східної України, але й західної, бо вони хочуть перемагати на чергових виборах, а без такої перемоги вони для Москви нецікаві.

Коли переміг на виборах Віктор Фйодорович, дехто казав – Україні гаплик, москалі все тут скоро захоплять. Пройшло з того часу 1.5 року, Янукович спершу трохи „подурів” як „малоросійський губернатор”, москалі трохи справді захопили (Чорноморський Флот і ще дещо), але далі життя, ця ж наявна Самостійна Україна, почало ставити Януковича на місце. І він сьогодні в очах доростає до ролі президента України. Я, звісно, не зарікнуся, що саме в стратегічних питаннях він зробить в майбутньому, але на даний момент він говорить про енергетичну безпеку України, про те, що Україна не може увійти в російський проект Митного Союзу, не може здати Росії газову трубу тощо, тобто він почав загравати з Москвою, навіть мові російській вони таки не наважилися надати статус другої офіційної, хоча обіцяли.

Янукович на наших очах отже перетворюється на другого Леоніда Кучму. Це ніякого щастя Україні ні віщує, проте така ситуація дає нам вказівку, що проект „воплоченої української ідеї” буде жити. Коли кажу „другий Кучма”, маю на увазі, що Янукович навряд чи проведе в Україні які-небудь стратегічно важливі реформи, чи, скажемо, поверне рішуче Україну на схід чи на захід, ні, він буде гратися, як Кучма, між тими двома напрямками, буде крутитися між Сходом і Заходом.

Знаєте, поки українці в масі своїй такі, як нині, інакше навряд чи може бути. Люди мусять змінитися, якщо вони хочуть мати владу однозначно задекларовану, не так крадіжну як нині тощо. В тому сенсі поговірка – влада така, як суспільство – на прикладі Україні чудово себе показує на практиці.

Скільки треба років, щоб українці дозріли, наприклад до необхідности членства в ЄС? Важко сказати. Може 20 років, мабуть не менше. Єдине, що певне – вони змінюються. І багато-де – в кращу сторону, в ту сторону, де треба Ідеї. Ті зміни можна було радикально прискорити після Помаранчевої Революції. Ми тоді вперше мали президента-українця, який точно розумів сенс гасла Миколи Хвильового „геть від Москви”. От тоді був шанс цій нерішучій і безпоглядній масі українців нав’язати ідею силоміць і здійснити цивілізаційний стрибок. На жаль, Ющенку забракло чи енергії, чи думки, як це, про що він говорив, зробити на практиці. На додачу, не дрімали різні „московські проекти” в Україні і люди там задіяні послідовно обламували зусилля Ющенка. В результаті все закінчилося великим пшиком, хоча, думаю, ці події з періоду „помаранчевих” все-таки прискорили визрівання українців до свого європейського начала. Між нами кажучи, якби були гроші, я, як колись „Просвіта” в Галичині, всюди відкривав би українські клуби і працював з молоддю по всій країні. Ми тоді швидко отримали б „нового українця”.

Після „пшика” прийшов Янукович, людина неосвічена, можливо „проект Москви”, совіт в своїй суті з навичками тюремщика-бандита, проте нині життя змушує його бути все-таки президентом України, а не „малоросійським губернатором”, як він планував може. Це справді дивовжне, наскільки міцна та українська ідея, ба, наскільки сильним є варіянт її воплочення у вигляді Самостійної України!

Наші люди катастрофісти. Бояться всього. Голодомор сидить в душі, серці та голові... Тому тепер вони подейкують, що нам прийде такий фінал, як нині Білорусі. Хочу заспокоїти – не прийде, бо ми не настільки все-таки залежні від Росії, як Білорусь. Так, у нас мало грошей, але не настільки, щоб одним задумом „москаля” влаштувати в Україні те, що нині відбувається в Білорусі, а там, схоже, Лукашенка доживає останній період, бо щось дуже нервовий вже.

Як завжди, нам допомагатимуть події в Росії. А там, за моїм судженням, все іде до катастрофи. Схоже, їхній номінальний нинішній президент Дмітрій Мєдвєдєв це вже зрозумів, він заговорив про необхідність реформування системи управління країною, яку організував Путін (країна живиться нафтою та газом, наближені до влади мають з цього мільйони та мільярди, решта має крихітки зі столу, а вся так звана вертикаль влади заполонена ненажерливим чиновництвом, яке живе застосовуючи різні варіянти корупції; страшна країна!).

Ну і ще вони живуть ілюзією відбудови імперії. Росіянам, у масі своїй, це подобається і вони, як видно, раді терпіти таку владу так довго, як колись терпіли царів, тобто дуже довго. Були нужденними і залишаються ними (в масі своїй). Міхаїл Берг написав статтю „Ілюзія імперії”. Він розповідає, що російська імперія була завжди іншою, ніж західні імперії, які висосували з колоній останні каплі і завдяки тому процвітало серце імперії. В Росії, пише той Берг, завжди було навпаки, колонії завжди жили краще, ніж люди в імперському центрі. Проте росіяни послідовно підтримували таку політику центру, оскільки мали ілюзію, що вони основні гравці світу. Заради цієї ілюзії вони готові і надалі терпіти у той час, коли влада та люди з її найближчого оточення, як і колись, безсоромно вивозить з країни мільярди доларів, вони свої родини вивозять, купують доми на Заході, заводи тощо, тобто про Росію, про простих росіян, ніхто й не думає. Той Берг вважає, що це буде продовжуватися, поки росіяни не зрозуміють, що жити ілюзією імперії, це дуже для них шкідливо, а найгірше те, що це тільки ілюзія, оскільки всі війни за імперію давно програні, і деякі буде програно найближчим часом (Кавказ, Білорусь).

Нещодавно в білий день в Москві застрелили полковника Буданова, одного з „орлів” війни в Чечні. Він там добряче намучив чеченців, коли воював. І видно йому не забули цього, не зважаючи на те, що керує нині Чечнею наставник Путіна, Кадиров. Російська преса показала дуже реалістичні зйомки Буданова, як він лежить на тротуарі, а з–під нього витікає калюжа, но, багато, багато крові... В Росії заговорили, що це люди Кадирова мстять таким чином за злочини конкретним росіянам. Потім появилася інформація про те, що чеченська прокуратура попросила колег в Москві надати інформацію про місцезнаходження багатьох росіян, які теж воювали в Чечні і поводилися як найгірші окупанти. Страх налетів на ветеранів цієї війни. Я читав інтерв’ю з одним з них. Він сказав так: я впевнений, що за пляшку горілки (корупція адже тотальна в країні) чеченці звісно зможуть отримати в Росії (від війська) інформацію про мою адресу, це не проблема, тому я купую зброю, буду захищати себе сам, що можу ще зробити? Тобто, цей росіянин переконаний, що чеченці всіх їх будуть відстрілювати. Російська інтелігенція в даній ситуації ставить запитання: хто насправді переможець в чеченській війні? Адже Кадиров, кажуть вони, зберігає вірність Путіну тільки тому, що Кремль йому за це платить.

У важкому боксі завдяки Володимиру Кличку Україна здобула всі найбажаніші титули. Це безумовно сьогодні єдиний українець, якого справді знає цілий світ. Я дивився його бій з британцем Хеєм, який напередодні обіцяв нашого рознести на шматки. Щож, він програв і з самого початку бою видно було, що шансів в нього на перемогу нема (у Кличка довші руки і він вищий ростом). Проте я зрозумів, чому багато хто не любить стилю Кличка. На мою думку Кличко, як типовий українець з „голодоморами” та „чекістами” в затилку голови, надмірно обережний. Він настільки обережний, що через те його поєдинки візуально назагал нецікаві, не колоритні. На щастя йому це не заважає перемагати.

І коли ж ми психологічно нарешті вийдемо з того проклятого історичного кругу, який колись нам організували росіяни? 20 років вистачить?

Г. Кобильницький, 3.7.2011 р.Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2011-07-13

1485

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000623
2719962

3959951
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2019 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.