wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Несолідарна Європа”


Г. Кобильницький

Маю знайомого українця. Він з Польщі. Вже декілька років живе у Великобританії. Написав мені, що на нього напала група поляків через те, що мав тризуба на автівці. Ледве вдалося зупинити мордобій. Запитавули його, ті поляки, чи він спить з пилою під подушкою...

Стара риторика, комуністична, а тепер ось польськонезалежна: сокира під подушкою, ніж, пила, гайдамаки, різуни, чорне піднебіння... Все це повторюється від давна. Десятиліття такої історії. Заяложене, фальшиве – а досі живе.

Ці поляки, як виявилося, мали цікаві прізвища, зокрема Курило, Гнатик. Мій знайомий думає, що це наші, колись українці, нині перекінчики. Тобто типаж найгірших людей, яких можна тільки придумати, тих, які матір продали, а потім стали розпинати.

Що з цього випливає? Що навіть у Великобританії українець не може вільно почуватися зі своїм персональним тризубцем, який є офіційною емблемою української держави! Друге, що я подумав. Навряд, чи який-небудь москаль будь-де в світі стане нападати на українця з приводу виявлення тризуба на його автівці. Тобто що виходить? Виходить, що поляки (українські перекінчити, це також поляки, це їхній вибір і вони прекрасно відчувають настрої в польському суспільстві), які в масі своїй змирилися з існуванням незалежної України водночас не толерують офіційної символіки України. Якийсь парадокс дикий отримуємо! Парадокс, бо росіяни тільки на початку шляху (який вже пройшли в масі своїй поляки) до визнання права українців до окремої держави і до права називати себе саме українським народом, а поляки, неначе вище них, а таки позаду...

Скажете, що це може виняток, бо в кожній нації є дурники? Навряд. Був в Канаді. Знаю, що там є українці, які для того, щоб не закривати собі шлях до польських замовлень на послуги їхніх фірм, відмовляються, наприклад, від цього ж тризуба на машині, хоча якраз мають бажання його демонструвати. Вони відмовляються від інших речей, які підкреслюють їхню національність, оскільки не хочуть накликати на себе гніву місцевих поляків (гнів, який перекладається на фінансові збитки). Не вірите – позапитуйте серед своїх знайомих в Канаді.

Про що це свідчить передусім? Про глибоке несприйняття української символіки (тризуба) поляками. Визнавши наше право до окремішности, до державности, вони водночас не хочуть змиритися з існуванням офіційного тризуба.

Все це мені перегукнулося з розповіддю однієї літньої жінки. Вона мені розповідала, що була на роботах в Німеччині і для неї війна в 1945 році закінчилася в Берліні. Коли вже можна було, вона ринула разом з тисячами інших людей пішки на схід, до дому. Вона казала, що там були поляки і вона не зізнавалася їм, що вона українка. Тобто вона це приховувала, розуміючи, що з того можуть бути тільки проблеми. Це був 1945 рік, а у нас нині 2011. Як багато і як небагато змінилося!

Ці розповіді з Канади та Великобританії справили на мене гнітюче враження. Я ніколи не жив на Заході. Колись говорили ”вільний світ”, і тому я завжди думав, що він також вільний для нашого тризуба. Виявляєтся не все так просто. Виявляється, що вільно з тризубом можна ходити лише в Україні. Тому хвала, що вона є у нас!

Ну й тут ми підійшли до Віктора Януковича. Всі, хто дивиться українське (і не лише) телебачення розуміють, що він з писаним словом не за пан-брат. Так життя склалося: шкіл закінчив мало, складне дитинство, потім не менш складне визрівання, „пригода” з крадіжками і не лише. Ну й тут Ганна Герман (мабуть) задумала, що Янукович напише книжку. Написав. По-англійськи. Видали в Австрії. Це книжка, яку Янукович неначе писав, будучи в опозиції і тільки тепер завершив. Твір мав заохочувати іноземців, щоб йшли до нас з інвестиціями. Драма почалася тоді, коли декількох наших журналістів знайшли в книжці цілі фрагменти власних текстів. І ще політики з нинішньої опозиції знайшли там свої думки. Замість твору вийшов тупий плагіят! А плагіят, це крадіж чужих думок, надбань, це дуже некрасиво. Ну, Ганна Герман сказала, що скандал розроблений іноземними спецслужбами, а наші журналісти, свідомо чи ні, допомагають тим клятим службам. Таке старе мислення, що аж не хочеться коментувати...

Януковичу ця книжка до нічого не була потрібна. Адже всі розуміємо, що це за людина. Всі бачили його візит в одній з держав, де треба було хоч два слова написати в книзі пам’яти, і всі бачили, як Янукович сіл за стіл, дістав з піджака папірець і став переписувати текст до цієї книги. Це не єдина така ситуація. Тобто всім ясно, що писане слово для нього – мука. А тут ціла книжка слів! Насправді це ведмежа прислуга викликана дикою жадобою заробити ще трохи легких грошей. Скоріше всього було так: людина з адміністрації президента (мабуть ця ж Ганна Герман) попросила знайомих людей написати книгу, а ті теж вирішили не напрацюватися і посписували готові тексти з інтернету. Вийшов плагіят. (А що могло ще вийти?) Цікаво, чи Ганну Герман виженуть за це з адміністрації президента України? Це такий сором вона йому зробила на чистому місці, і тільки від жадібности.

А другий сором вийшов з майками... Певний час тому камери зафіксували, як увесь стадіон Динама Київ кричав по-російськи: „Спасіба житєлям Донбаса за прєзідєнта пєдєраса”. (Дякуємо мешканцям Донбасу за президента педераста.)

Тут треба зазначити, що слово „пєдєрас”, це не те, що може хтось подумав. У вільному перекладі, це просто „погана людина”. Ну, наші з Партії Регіонів, може і сам Янукович, вирішили якось боротися з тою образою, бо все ж саме лиш звучання слова „пєдєрас” якесь... ну, гучне таке, образливе само по собі. Але як тут виступати проти цілого стадіону? Тим не менш когось там упізнали на записах відеокамер, затримали, повели до міліції. Дурне здумали...

Дехто з творчих людей, яким такий ”театр” сподовся, вирішили продовжити гру. Надрукували майки з таким написом та варіяціями на цю тему, наприклад: „Спасіба житєлям Донбаса за ананаса”. Продавали ці майки між іншими на Майдані Незалежности. Влада вирішила також продовжити „театр” і кинула на Майдан загін Беркута (міліції) в масках. Цей Беркут ті майки відібрав у продавців і повіз на знищення чи куди там.

І ось третій „майковий епізод”. Це було кілька днів тому. Найпопулярніший канал Інтер. Іде якась програма за участю політиків та журналістів, прямий ефір мабуть. І тут на сцену виходить журналіст Ігор Луценко в майці з написом: „Спасіба житєлям Донбаса за ананаса...” Знаєте, коли я це побачив, то зрозумів, що мабуть іде нарешті нове, не залякане покоління українців! Ось-бо дивіться, влада на різні лади лякала, натякала, що будуть судити за ці майки, а тут хлопець іде публічно та ще до міністра палива та енегретики Юрія Бойка в цій образливій для Януковича майці! І не боїться. І кидає всій владі, якої в нас традиційно бояться, такий нахабний виклик!

Знаєте, щось мабуть міняється. Ці молоді, ця наша надія на нормальну Україну, мабуть неквапно починають таки виходити до життя і по-троху беруть його в свої руки. Це для нас шанс. Правда, влада, якби була мудра, разом з іншими посміялася б з тих майок і за день-два всі про це забули б. А не хотіли, то мають тепер країну сміху.

Корпорація Владіміра Путіна таки збудувала північний газогін (прямо з Росії до Німеччини через Балтійське море). Для корпорації це потрійне добро: зможуть продавати більше газу і не платити за транзит Україні, Польщі, Білорусі; додатково узалежнюють Європу від своїх поставок і диктують їм нові, вищі ціни; своїм виборцям вони таким чином сказали: ми збудували трубу в обхід України, українці покарані!

На тому не вінець. Путін підписав з трьома видними західноєвропейськими енергетичними компаніями договір про будівництво південного газогону до Європи (через Чорне Море, тобто знову в обхід України). Він коштуватиме не мало, десь 25 мільярдів доларів. Янукович запропонував п’ять раз дешевше, через Україну, але Москва його пропозиції навіть не обговорювала. Між нами кажучи, вони навіть Ющенка так не ображали, як його.

Чекаємо, чи Євросоюз офіційно підтримає цей нахабний російський проект? Неначебто не збирається...

Новий газогін має запрацювати десь 2015 року і завдяки ньому росіяни фактично повністю унезалежнять себе від поставок через Україну. Все це вони виробляють не зважаючи, що вже другий рік мають в Києві проросійську владу. Додатково вони узалежнять від себе країни Євросоюзу, тим більше, що Європа ніяк не рішиться збудувати газопровід Нубукко через Грузію та Туреччину (з Центральної Азії). Це альтернативний шлях для поставок з Росії, конкуренція, якої неначебто так добивається ЄС і сильний аргумент, щоб збивати ціну на російський газ. Ну щож, є ще надія, що Нубукко таки збудують. Але щораз менша. Шкода, що Європа така короткозора і зовсім несолідарна ні з Україною, ні з іншими країнами (наприклад Грузією).

Яка буде наша відповідь? Ось слухаю міністра Бойка, який каже, що завдяки сланцевому газу (якого в нас, кажуть, дуже багато), до 2017-2020 року Україна з імпортера перетвориться на експортера газу (тобто Бойко хоче конкурувати з Росією!). А ще влада від Партії Регіонів протягом двох років планує збудувати морський термінал для скрапленого газу, який дасть змогу купувати до 11 мільярдів кубічних метрів сировини будь-де у світі і таким чином значною мірою обмежити поставки з Росії. Що скаже Москва? Не вірить?

Знаєте... Чимало політиків в Партії Регіонів (з Януковичем включно) - щиро проросійські. Коли минулого року вони „здали”, як дехто каже, москалям Крим, здавалося, що це тільки початок нової, страшної дійсности, початок страхіть, які готує нам влада малоросів. Оскільки однак Путін теж вважає їх малоросами, то вирішив, що не мусить за ті поступки нічого платити і почав натискати на Януковича, щоб той здавася повністю: віддай газову трубу, продай кращі заводи, не йди до ЄС, вступай в Митний Союз під егідою „маскви” і так дальше. Що ви думаєте – „януки” образилися на москаля. Як так? Ми до вас з простягнутою рукою, а ви нам не хочете дати дешевого газу, який у вас просто валяється?

Сподіваюся, що вони, як проросійські люди, образяться на Путіна смертельно (а це можливо, бо вони психологічно дуже близькі собі, а нема гіршого ворога, ніж ворог в родині!).

І ось таким чином Росія почала нам „будувати” президента, українського президента. Судячи по тому, що останнім часом „виробляє” Янукович і його уряд Азарова – вони вирішили вступити в гру з москалем і ніяким чином не здаватися! Зав’язалася інтрига. Це вже двобій. Мені вперше стало цікавим те, що робить ця влада! І знаєте, в боротьбі з північним сусідом вони не позбавлені шансів. Думаю, Путін дарма „вдарив” Януковича і всю його партію по обличчі. Це ж люди з кримінального світу, вони мають свої принципи, хай низькі, проте принципи, мають свій специфічний лад, порядок і... мають не менше, ніж у Путіна, бажання заробляти великі гроші.

Правда, я не можу передбачити, чим це все закінчиться? Все таки, політики з Партії Регіонів дуже специфічні... Знаю натомість, що бачу тепер. А бачу політику української влади спрямовану на енергетичне унезалежнення України від Росії і бачу прагнення приєднати Україну (цього року) до Євросоюзу у вигляді асоційованого членства. На цьому, до речі, скористається може Юлія Тимошенко, яка, скорше всього, не піде сидіти, хоч як цього прагнуть політики з Партії Регіонів. Там, на Заході, кажуть, що процес Тимошенко, це розправа над опозицією і це може завадити інтеграційному процесові „Україна – ЄС”. А Янукович хоче до ЄС, бо цього йому заборонив Путін. Хіба не цікаво?


border=0>


Мушу віддати належне також пані Тимошенко, яка закликала Брюссель підписувати з Україною договір про асоційоване членство без огляду на те, чим закінчиться її процес. Приклад прекрасного державного мислення. Нарешті!

І ще про приємне. В Криму відкрили першу в Україні сонячну електростанцію (див. світлину). Хочеться вірити, що колись вся наша держава буде виглядати так модерно.

Г.Кобильницький, 19.09.2011 року.Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2011-09-19

1746

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
Коментарі:

16.10.2011 год.:19:57
Зоряна

Стаття гарна,повна позитиву на жаль Юлю посадили а тепер готуються у митний союз ,бо крук крукові ока не виколе.
А ми дармо себе потішаємо   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000013
2602170

3811388
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.