wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Криза російського православ’я”


Г. Кобильницький

Польські ліберали (ті, що при владі) неначе жартома кажуть, що в їхній країні народжується нова релігія. Релігія, чи секта поклонників ідеї, що два роки тому президент Польщі Лех Качинський не загинув в авіааварії, а був натомість убитий. Іншими словами літак упав внаслідок, скорше всього, вибуху бомби.

«Сектанти», а це, третина Польщі (тої біднішої, сільської та маломістечкової) дають зрозуміти, що Леха Качинського разом з сотнею інший високопосадовців убили представники російських спецслужб, які, можливо, були в змові з прем’єр-міністром Дональдом Туском.

Через таку ситуацію польські оглядачі заявили, що нація дала тріщину, що вона розділена на «безнаціональних» лібералів з Туском на чолі, та польських патріотів, яким проводить брат покійного президента, Ярослав Качинський. Його прихильники вважають, що ліберали ведуть Польщу прямо в провалля, що живцем закопують глибоко в землю польського духа, випродують країну чужинцям тощо. Ліберали натомість вважають, що у Качинського в голові не всі вдома.

Оглядачі вважають, що вододіл поміж двома таборами вже зараз настільки глибокий, а настрої настільки радикальні, що ця ситуація може призвести до будь-чого, включно з домашньою війною.

Знаєте, коли читаю повідомлення по цій темі, то відразу згадую Україну, безліч пресматеріалів про її розділ на схід та захід, про глибоку непримиренність представників двох таборів, про неминучу інкорпорацію східної України Росією і так дальше. Останнім часом у нас неначе трохи заспокоїлося, і головно через жадність Кремля, якому Криму мало, він хоче ковтнуть (і не задавиться) всю Україну. А от від поляків навряд чи хто-небудь чекав подібного.

Радіти від цього не треба, проте важко в такі хвилини не згадати післявоєнного періоду, коли поляки «задушили» нечислену уже тоді українську громаду, коли впритул до 1980-их ледве не видворювали з країни рештки німців. Чинили так, бо мали сильну потребу побудувати однонаціональну державу. Тому аж хочеться нині сказати: ну от тепер на практиці поляки можуть відчути і побачити наслідки такого ставлення до людей.

Чи ви знаєте, де живе російський патріярх Кіріл? Я не знав. І більшість росіян напевно не знали. Тепер вже знають: в «Будинку на набережній», себто в елітній частині Москви, де квартири коштують 50 мільйонів рублів і більше (це приблизно 1.3 мільйона євро). А чому стало про це відомо? Посмію припустити: а чи не через жадність? Самі подумайте. Владімір Гундяєв (це мирське ім'я Патріярха) подав в суд на свого сусіда, (щоб було смішно) колишнього міністра охорони здоров’я Росії Юрія Шевченка за те, що той, ремонтуючи своє житло не зупинив будівельного пилу. Шевченко має за це заплатити патріярху Кірілу аж 19 мільйонів рублів (отакий штраф), себто десь 500 тисяч євро.
Таким чином до розмов про дорогі годинники глави Церкви, про його любов до шикарних яхт та автомобілів тощо, тепер ще додалося квартирне питання. Є однак суттєва відмінність: якщо раніше патріярху Кірілу закидали лише нестримну тягу до життя в розкоші, то тепер з нього вийшла ще жадність, бажання нажитися на сусідові.

Проте проблема не лише в особі патріярха Кіріла. Жадність, це проблема всієї російського Церкви, яка сьогодні володіє величезними грошима, масово будує нові храми, проте, як і політична влада, не поважає людей.

Доказом цьому також ситуація в Донецьку. Ідеться про парк ім. Калініна, де нещодавно люди розібрали та викинули на смітник металевий паркан на місці, де має бути побудований новий російський храм. Це зробили мешканці довколишніх висоток, яким не сподобалося, що без їхнього відома хочуть їм забрати значну частину скверу. При тому люди не побоялися прямо заявляти журналістам, що «попи вже повністю обнагліли», про Бога забули, а храми за підтримкою бізнесменів будують передусім для того, щоб «продавати свічки», себто заробляти гроші.

Все це разом відомого російського оглядача, Міхаїла Берґа призвело до констатації, що російська Церква в глибокій кризі і не за горами час, коли там спалахнуть бунти, а відтак назріє необхідність проведення чергової реформації.

У нашого північного сусіда до кризи влади, як бачимо, додалася криза Церкви. Це закономірно, адже влада і Церква в Росії, як сиямські брати.

Г.Кобильницький, 17.4.2012Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2012-05-20

1147

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000099
2602256

3811494
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.