wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Коли б’є свій...”


Г. Кобильницький

Коли чужинець говорить про твою батькіщину несправедливо погане – то це одне, коли свій – невідрадно болить...

Один з найбільш «розкручених» в західному світі наших письменників, Юрій Андрухович написав статтю. Краще, якби її не писав, бо не тільки мені, а й йому очевидно колись буде соромно за такі слова. Що гірше – надрукував її за кордоном, в найпопулярнішому польському виданні, в «Ґазеті Виборчій». Написав так, що навіть полякам стало соромно: не за Україну, а за Андруховича. Як глибоко треба не любити свою батьківщину, щоб таке писати; як глибоко треба бути не патріотом, а якимось дикуватим зовнішнім спостерігачем, щоб таке накапарити?

Андрухович всіляко відраджує полякам їхати в Україну на матчі футбольного чемпіонату Євро 2012, а далі пише: «Якщо вам подобається затхлий постсовіцький клімат, ця не зовсім південна, проте напевно брудна атмосфера, гігантські забруднення – справа великих металургійних комбінатів; якщо любите пам’ятники Лєніну, Сталіну, горілку з пивом, засмічені узбіччя доріг, зруйновані пам’ятники архітектури, а замість них незавершені будівельні майданчики торгівельних та бізнесцентрів; якщо ви прагнете доступних, приємних дівчат не обов’язково носіїв СНІДу чи венерично хворих та всюдисущих охоронців, поліцейських, агентів, спортсменів з готовими до удару бейсбольними кийками, тоді тим більш сердечно запрошуємо на українське Євро 2012!»

То навіть не все, бо він ще пише, що верхівка у нас – прямо бандитська, а Україна, загалом, це така Сицілія міжвоєнного періоду, коли представники влади у Римі навіть боялися туди навідуватися. Він те саме радить політикам західного світу, мовляв, не їдьте в Україну, бо наша влада розуміє лише бандитський сленг, а ви намагаєтеся розмовляти з ними мовою освічених людей. Ну й так далі і в такому дусі.

Ну, що сказати... Читаючи це щось від Андруховича, я згадав прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, яка тихенько хіхікала перед камерами, коли Путін словесно знущався над президентом Ющенком. От знову думаю: як можна аж так презирливо ставитися до своєї батьківщини? Як можна так писати про українських жінок, серед яких, безумовно, є й такі, про яких згадує Андрухович, проте, що, в Польщі їх немає? Підсумовуючи. Що зробив Андрухович? Неначе завзятий наш ворог повиривав крайні приклади життя України і об’явив, що вся вона така. Я навіть не можу собі уявити найдурнішого поляка, який саме так змалював би свою батьківщину чужинцям. І як тут тепер купувати його книжки, Андруховича тобто?

По нас пройшовся також колишній капітан збірної Англії з футболу Сол Кемпбелл. Він закликав вболівальників не їхати на Чемпіонат Європи, який пройде в Україні та Польщі, оскільки ті країни не вирішили проблему з расизмом. Він буквально був заявив: якщо не хочете повертатися додому в домовинах, то не їдьте туди (себто до Польщі і України). Матеріал з таким закликом показала загальношанована Бі-Бі-Сі, обуривши політиків у Києві та Варшаві. У відеоматеріалі, в частині, що присвячена Україні, видно вболівальників, які віддають нацистські привітання, а з появою на майданчику чорношкірих гравців видають звуки, схожі на крик мавпи (в Польщі ще бачив, що вболівальники кидають на футбольний майданчик бананові шкурки...).

Скажу так. По-перше, з домовиною то цей Сол Кемпбелл грубо перебільшив. По-друге, з расизмом справді у нас є проблема. Ви самі може чули, як це наші люди люблять в розмові сказати: «той єврейчик», чи: «воно ще з дерева добре не злізло, а вже...» тощо. Тобто, це реально. Тільки, мені здається, в українців це не стільки усвідомлений расизм, а просто глибока провінційність мислення. Це питання нетолерантности наших людей і це, якраз, повинні добре розуміти греко-католики, які для «російських православних» гірші і більш зненавиджені, ніж сам Папа Римський.
В ситуації з Бі-Бі-Сі полякам додатково прикро, що їх поставили в один ряд з «нецивілізованими» українцями (мають право думати, що вони кращі, якщо тільки читали Андруховича...).

Ось майнуло 300 днів, як Тимошенко за ґратами. На мітинг у Києві вийшли одні «бабулі», ніякої мacовості. От так... В метушні підготовки до Євро 2012 якось не помітилося, що помер її свекор, Геннадій Тимошенко. Не помітилося ганебних кроків нашої влади, коли розглядалося питання, доставляти чи ні домовину до тюрми, щоб Юлія попрощалася з покійним. Свекор був добрий, надзвичайний. Це йому вона завдячує фінансове зростання, бізнесрозкрутку, але так само політичну кар’єру. А тепер, що: вона в тюрмі, донька за кордоном, чоловік попросив політичного притулку в одній з країн, свекор помер. Неначе падіння дому Тимошенків...

Євро-Євром, а «януковичі» вже на повному серйозі думають про парламентські вибори у жовтні. Якби тут влади не позбутися? Ну й пішли провіреним шляхом... Це я маю на увазі законопроект про мови, який має посилити значення російської за рахунок української. Вже було кольоритне мордобиття у Верховній Раді на радість телеглядачів в усьому світі. Проте багато хто вважає, що Партії Регіонів не то, щоб так залежало на зміцненні російської, а радше ідеться про те, щоб знову зіштовхнути лобами схід та захід. Ясно, в мутній воді легше рибку ловити... Молоді люди закликають хоч на цей раз не попасти в цю мовну ловушку.

Г.Кобильницький, 31.5.2012Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2012-06-15

1149

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000721
2602878

3812420
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.