wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Загнані в кут”


Г. Кобильницький

Українці в Україні почуваються нині трохи так, як звірюка загнаний в кут. Він там видихується, скалить зуби, висилає застережливий рев, виє, скиглить і голосить, проте в атаку не йде, ще чекає, ще думає, може є інший вихід з ситуації?

Можна було б множити прикладів, чому українці нині, як оцей звір нещасний, хоча і не беззахисний. Без сумніву цією останньою краплею, що призвела до такого невідрадного стану, був проведений «за вуха» у Верховній Раді закон про мови. Враз люди зрозуміли дві речі: влада робить зовсім що хоче, закону немає ніякого, друге: суди, міліція – корумповані, а відтак сподіватися на них сенсу немає жодного. Який з того висновок: захищатися треба самому, бо прийшов час окупаційної влади. Щось таке, приблизно...

Загнана в глухий кут тварина, безумовно, і сама налякана, почуття крайньої безвиході борються в ній з гарячковим пошуком лазівки, чогось такого, що дозволило б не переходити міру остаточного, після якого повернення вже не буде. Як припускаю, нині для українця такий рятівний вихід, ця соломинка, якої пристрастно хапається всіма кінцівками, є заплановані на жовтень парламентські вибори. Там є надія, не зважаючи на те, що влада буде намагатися всілякими способами сфальшувати вибори. Звісно буде намагатися, бо інакше, вона, влада, сама може опинитися в ситуації загнаної тварини. У влади великі гроші і великі зуби, у людей тільки їхня любов до батьківщини, їхнє бажання мати хоч трохи справедливу батьківщину.

Собаці – собача смерть
Це загально. Бо якщо уважніше придивитися до ситуації, то ми вже виловлюємо сигнали: дехто не витримує, дехто вже втрачає надію на торжество справедливости і робить оці остаточні кроки, після яких все стає іншим. Про такий приклад розповідає «бютівець» Микола Булатецький з Черкас. Журналіст «Газети по-українськи» взяв у нього інтерв’ю якраз після того, як пана Булатецького та соратників побила міліція за акцію на захист української мови. На запитання, чи нинішня влада протримається ще довго він відповів: «Не думаю. Ми давно товаришуємо з нардепом Володимиром Олійником. Колись разом були в БЮТі, а тоді він перебіг до "регіоналів". У Верховній Раді сидить поруч з колишнім генпрокурором Святославом Піскуном. Якось розповідав мені історію, як Піскун повернувся з похорону міліціонера, якого застрелили в Семиполках на Київщині. Там був мент-безпредєльщик (міліціонер-бандит). Так от, Олійнику Піскун казав, що на похоронах спереду йдуть родичі й плачуть, а ззаду — все село і... торжествує. Несуть плакат: "Собаці — собача смерть". І Піскуна, і Олійника це налякало. Кажу йому: "Володю, мене, може, колись і вб'ють, так поховають по-людськи. А вас з Піскуном ховатимуть із такими плакатами". Вони це шкірою відчувають.»

Ось вам ще картинка в подібному дусі. «Дванадцята ночі. Біля Українського дому в Києві грає пісня "Лента за лентою набої подавай...". Навколо будівлі зібралося близько 500 людей - протестують проти ухвалення мовного законопроекту. (...) Якщо наша влада не боїться судів, то має боятися самосуду, — каже чоловік, який представляється Семеном Палієм, 52 роки. Він каже: Під Дніпропетровськом перед війною був баштан, якого сторож не міг вберегти від злодіїв. Прийшли німці, прогнали сторожа і поставили дві шибениці. Красти перестали, хоч нікого навіть не повісили. У нас буде так: в одному місці — перевернута машина з мажором (дитина багатої людини), який збив людей, в іншому — спалена хата чиновника. Тоді щось може змінитися. Але народ ще не дійшов до точки кипіння.» („Українська Правда”)

Не дійшов і, треба мати надію, не дійде. Напруга впаде після парламентських виборів, проте, якщо влада надалі поводитиметься так дурновато і не почне хоч трохи враховувати у своїх діях настроїв в суспільстві – все може бути. Не дарма біля Українського Дому в Києві лунають упівські пісні, УПА, це нині для багатьох віра, що при потребі вони теж так зможуть, оскільки їхні предки змогли. Ось в такій цікавій, новій іпостасі постала сьогодні УПА...Камо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2012-08-02

1165

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000730
2602887

3812431
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.