wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Клацайте по-українськи!”


Г. Кобильницький

Наробилося всього... Українці в Україні знов почулися неначе нацменшина, яку Партія Регіонів хоче додушити (бо Совіти не встигли). Всякі малороси в Україні трудяться зранку до ночі, щоб тільки доказати свою придатність Росії. Така їхня роль, таке призначення на цьому світі – служити північному пану. Малороси – як запрограмовані машини. Мені їх щиро жаль. Ну, а пишномордий Кремль чекає остаточного – Янукович має приповзти на колінах з Україною в мішку, здатися, а «цар» подумає, яку нагороду дати за вірну службу. Тільки, чи приповзе Янукович?

З дечим росіяни запізнилися, чи пак, не встигли... Попри кількастолітню боротьбу з «мовою» (так вони з погордою називають тепер українську, колись казали – «малорускоє наречіє»), вона, в дечому, уже поза небезпекою, уже «вічна» і ми це завдячуємо сучасним технологіям. «Українську мову витискають з усіх усюд, але це вже не питання її смерті. Мова так закарбована на електронних, звуко– і видивовідтворювальних носіях, що її забути чи згубити стало неможливо. 100 років тому це фізично можна було. Папір міг згоріти. Нам пощастило дотягнути до теперішніх часів.» (Юрко Зелений для «Газети по-українськи»). Правда, ця радісна констатація пана Зеленого не виключає загрози, що колись нею перестануть користуватися люди, але то вже інше питання.

В Україні є зараз Янукович і Партія Регіонів, де тлумляться різні інтереси. Головний однак Янукович, бо він має останнє слово. От прийняли той так званий «мовний закон», який ударив по українській мові (на радість москалям та малоросам). От вони дивляться, як реагує «Галичина», себто свідоме українство. А воно спочатку традиційно спало, але неквапно стало прокидатися і зараз уже блискавками жбурляє. Що бачимо далі? Янукович створив робочу групу, яка має вдосконалити прийнятий щойно «мовний закон». Проект уже написали, кажуть, Верховна Рада ухвалить до кінця вересня. І що воно за вдосконалення? Ну от таке, що українська буде мати більше прав, буде більш захищеною, ніж раніше, ніж перед ухваленням «мовного закону».

Хтось скаже – налякалися. Хтось – що це черговий обман від «януків», щоб приспати агресивні настрої серед «свідомих» (так москалі називають тепер українців), тобто потішать наївних проектом, але не приймуть. Подивимося. Проте з часу нещасного для Януковича попадання яйцем у 2004 р. ми знаємо, що він чоловік лякливий. Хтось порахував, скільки охоронців його оточувало, коли залишав нещодавно збори Партії Регіонів – аж 14! (дивись світлину). Тарас Чорновіл в це вірить, каже, що Янукович передусім боїться своїх, тобто тих там різних «інакомислячих» в Партії Регіонів. Коли нещодавно крихітна журналістка Тетяна Чорновіл проникла на територію «Межигір’я», тобто місця, де реально живе президент України, мені Януковича стало просто жаль! Як таке може бути! Уявіть тільки! Вкладаєш мільйони доларів у це «Межигір’я», в те возлюблене Януковичем гніздечко під Києвом (з золотими унітазами), в тому числі вкладаєш в безпеку, а тут не просто постороння особа, вона ще журналістка, щоб не сказати просто «баба», в білий день заходить туди і кілька годин вільно гуляє по «священній території». Чи може в таких умовах Янукович спокійно спати? Аж ніяк!

Ну от, страх. Це, можливо, і є те, що керує Януковичем, принаймні якоюсь мірою. Тому з образливим для українців «мовним законом» всяке ще може бути. Питання в тому, чи Янукович повноцінний малорос? Якщо так – нам важко бути вийти з періоду правління Партії Регіонів. Якщо ні – всяке може бути. На даний момент одне можна стверджувати: ухвалення Верховною Радою каверзного «мовного закону» потрясло багато ким. Наші люди стали прокидатися, задумалися, яку відсіч дати «нахабам». Як пише Зелений, хай із 45 мільйонів тільки 8 мільйонів виявиться твердими українцями – то це ж велика сила, яка, згуртувавшись, може багато чого досягнути. Воно так і буде – в гіршому випадку. В кращому Янукович таки докаже, що він, в поєдинку з Тимошенко за президентство, таки справді був меншим злом.

Заохочую вас в інтернеті максимально використовувати україномовні програми, в тому числі пошукову сисему Ґуґл. Тому, що ми зараз живемо в такий час, коли машини, яких ми не бачимо, все рахують, буквально все, включно з кожним, направду кожним клацненням на ваших комп’ютерах. Чим більше ви будете клацати «по-українськи», тим вагомішою буде наша присутність у глобальній мережі, а відтак – у світі. Це, до речі, дуже цікаве питання, дуже, бо я тут говорю про світ, який змінився, в якому появляються нові технології, які реально працюють і випирають старі. Тому, будь ласка, максимально, де б ви не жили, клацайте «по-українськи», там, де тільки це можливо. Сьогодні, завдяки цим технологіям, українці в Україні і всюди у світі, можуть, як ніколи, бути близько і вершити спільні діла.

Щиро? Я не знаю куди заведе Україну цей Янукович. Припускаю навіть, що окрім Бога – ніхто цього не знає. Я маю передчуття, що все це добром таки закінчиться. «Мовний закон» порушив, поранив, чи, якщо хоче, змусив швидше битися так багато українських сердець, що зараз навіть важко сказати, чи він більше зла скоїв чи добра. Ми, українці в усьому світі, стали собі ближчими, ми більш чітко окреслили пріоритети нашого життя. І це завдячуємо Партії Регіонів. Тому, кажу, важко передбачити, куди нас той «янук» виведе? Малороси з москаликами, будь-ласка, поки не радійте! Боротьба продовжується і, як на мене, українство може ставати лише сильнішим, тому, що помаленку ми відроджуємо тотально в останніх десятиліттях перебиту ворогами інтелігенцію.

Ваш Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2012-10-01

1083

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000766
2602923

3812469
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.