wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„За гречку – хоч до пекла”


Г. Кобильницький

Жаль Міші Саакашвілі, і Грузії, як країни... Вільний грузинський виборець продав себе за гречку, за гроші, власне, і це не за абиякі гроші, бо це російські гроші грузинського бізнесмена Біндзіна Іванішвілі, який очолює політичний блок Грузинська Мрія. Угруповання Іванішвілі набрало більше 50% голосів, а провладний Єдиний Національний Рух понад 40%. Сам себе запитую: скільки треба десятиліть, скільки реформ провести, щоб громадяни зрозуміли, що свободи не можна продавати за будь-які гроші? Бо якщо це робиш, то таким чином забираєш перспективу собі, своїм дітям і державі. Ось це те саме, що у нас незабаром відбудеться на парламентських виборах...

Що буде тепер з Грузією – Бог один знає. Все те, що за останнє десятиліття збудував в Грузії Саакашвілі може бути дуже скоро занехаяне. Так, як ми це бачимо в Україні, де, крок за кроком, послідовно, Партія Регіонів усуває з нашого життя ті скромні здобутки Помаранчевої Революції. Ось тепер, напередодні парламентських виборів, вони взялися за телебачення ТВі - останній незалежний канал. Розійшлися в своїх іграх так далеко, що вирішили прийняти тзв. «наклепницький закон», який дозволить саджати за ґрати будь-якого журналіста. Правда, під впливом акцій протесту та негативної реакції Заходу Партія Регіонів поки позадкувала, але цей законопроект може бути схвалений після виборів, адже в парламенті вони виробляють, що хочуть, парламенту нема, там перевага слухняних кнопкодавів.
Здавалося б, чого боятися Януковичу? Адже по регіонах його партія рясно висипає мішки з гречкою і, як показує наш минулий досвід, а тепер ще Грузії, гречка запевнить «регіоналам» більшість місць в новій Верховній Раді, бо наші люди також ще не засвоїли, що свободи не можна продавати за будь-яку ціну. Мало того, Партія Регіонів фактично контролюватиме систему підрахунку голосів на виборах, отож – чого «регіоналам» боятися? Нащо так давити на суспільство? До того так безумно давити? Відповідь може бути тільки одна – Помаранчева Революція сильно засіла в їхніх головах і вони досі бояться, що завтра-післязавтра люди прокинуться і позбавлять влади.

Власне, Янукович змушений поки вести доволі тонку, як на постсовітські умови, гру, оскільки поки він ще трохи зважає на те, що про нього думають в західних столицях. Йому дуже хочеться, щоб грядущі вибори були визнані світом як вільні (шансів на це все менше). Інша перспектива – це перспектива ізгойства, це перспектива Лукашенка, який, неначе неадекватний, повчатиме світ, як проводити вільні вибори в країні-тюрмі. А що йому лишається? Не дай Бог, щоб до такого дожився Янукович!

Звісно, по Грузії дуже сильно вдарила війна з Росією в серпні 2008 року, а далі і помилки президента Саакашвілі. З того часу стрімкий розвиток країни був загальмований. І сьогодні бачимо, що Кремль, кінець-кінців, прийшов до бажаного: в Грузії буде скоро проросійська влада. Це звісно, набагато мудріше збоку росіян, ніж здобувати країну силою, так, як вони спочатку задумували, ледве зупинивши танки поблизу Тбілісі. Росіянам вдалося зупинити наростання «болячки» на постсовітському просторі, «болячки», яка свідчила, що постсовітські люди теж можуть збудувати демократичну, чесну, позбавлену корупції країну. Це й був привід, чому кремлівські диктатори так ненавидять президента Саакашвілі, адже це загроза появи вільного росіянина, нового росіянина, який прожене сперту на сировині дурну владу. Тепер в Кремлі можуть на мить розслабитися.

Чого нас вчить Грузія? Зокрема того, що невільник з постсовітської людини досі не вичавлений. Вчить нас, що навіть у випадку, якби президенту Ющенку вдалося провести ряд успішних реформ, так як це вдалося президенту Грузії, «помаранчеві» все-одно втратили б владу. Популярну тезу про те, що це Ющенко зробив Януковича президентом, треба покласти між байки. То так само, як тепер звинуватити Саакашвілі, що погодився із втратою влади. А що робити демократично налаштованому президенту? Не віддати владу силою, всупереч волевиявленню людей? Тому, не треба всіх собак вішати на Ющенка – це люди, наші люди проголосували за Януковича та його партію.
Таким чином, доводиться констатувати – каверзна Росія знову тріумфує. Об’єктивно, події в Грузії, а раніше в Україні – це її тріумф. У росіян традиційно багато гречки, і їм не шкода підсипати в коритця наївних українців чи грузин. Плакати треба від того, що ми знову й знову продаємо себе.

До чого призведе така гра Росії? Я переконаний – до її розпаду, тому, що всяке каверзне мусить врешті-решт впасти під стіл і мусить бути потоптаним вільною людиною. Росія і Грузія, Росія і Україна, це хороші приклади протистояння злого з добрим. Зло перемагає, але це перемоги не остаточні.

Г.КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2012-10-19

1014

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000056
2602213

3811442
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.