wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Добратися до пристані”


Г. Кобильницький

Колько дзвонить зима

Льодовим віттям дерев.
Одрягли, посивіли дні,
І тільки зорі цвітотворча ткань –
Як крила синьоворонки.

Вийду за браму вечірню.
"Ти, кораблику зорній, стань, стань,
Візьми мене із собою
Де твоя пристань".Це був доволі тривожний рік. В лютому 2012 року Віталій Кличко заявив західній пресі: «на український режим чекає доля Сирії». Не доведи Господи! Поки що цього не видно. Проте ми розуміємо, що ситуація в Україні загострюється. Основна причина – у владі багато випадкових людей, які не тільки позбавлені елементарного українського патріотизму, але, на додачу, вони нічого не вміють робити – паразити чистої води.

Друга причина: найвище державне керівництво у своїй основній стратегії, як і колись Леонід Кучма, плаває поміж обіцянками вступити у «російський» Митний Союз та Євросоюз. У 2012 році реальною була можливість заключити договір з ЄС про асоційоване членство. Проте цього не сталося, з вини Києва. Нарешті на кінець року ми отримали запевнення про готовність Брюсселя навіть з такою хиткою та розгубленою українською владою підписати договір про асоційоване членство, проте лише в політичній частині. Друга частина – про утворення поміж Україною та ЄС зони вільної торгівлі - відкладається на невизначений час. Таке розділення – це погано для нас, це ризик пустити цей процес в широчезні часові рамки.

В цьому ж лютому 2012 Міхаїл Ґорбачов сказав, що Владіміру Путіну «колись доведеться повертати мільярди». Вочевидь, малися на увазі вкрадені гроші. Цікава думка.

В березні 2012 письменнику Юрію Винничуку журналіст поставив отаке запитання:

Часто трапляється думка, що всі наші проблеми – через брак якогось спільного для всіх українців об’єднавчого міфу. Якби ви могли такий міф створити – то яким би він був?

«Такий міф створять без мене через 20 років. Коли відійдуть усі ті, що формували свій світогляд при колоніалізмі. Отоді стане можлива якась спільна національна ідеологія, єдина помісна Церква без московських попів, національний гонор...

Про який міф можна говорити, коли наша нація уже стільки років не спроможна народити вождя? Що під час московсько-української війни 1918-20 років, а що від часу незалежності.

Президентами стають якісь випадкові люди: то інструктор компартії, то росіянин за паспортом, то бухгалтер-невдаха, а то взагалі якийсь гібрид білорусо-польско-російського походження. Та що йому і його синам якась Україна?

Міфи можна творити, якщо мати потужну кіноіндустрію. Але в країні, де поклоняються лише спорту і московській попсі, кіна ніколи не буде.»

Така доволі сумна констатація від Винничука. Неначе на підтримку його слів цього ж березня 2012 р. Янукович заявив, що незабаром буде прийнято закон про російську мову, як другу державну. Врешті-решт обійшлися російською як регіональною. Москва визнала, що це замало і знову не знизила ціну на газ... З-за ґрат буцегарні Юлія Тимошенко прокоментувала це рішення «регіоналів» отак: «Я обов’язково дістану вас і змушу відповідати за це». Тримаємо за слово.

17 березня 2012 року, маючи 91 рік, помер Іван Дем’янюк. Ми так і не довідалися – винен був, чи ні? Людство підготувало йому жахливу долю справедливо, чи через помилку?

Приємне з України. 22 березня 2012 року Верховна Рада ухвалила постанову про відзначення 120-річчя від дня народження Патріярха Йосифа Сліпого. Відповідний документ, ініційований народними депутатами Борисом Тарасюком, В’ячеславом Ковалем та Олександром Чорноволенком, підтримали 361 депутатів. Можна сказати – масова підтримка. Великий Патріярх навіть в цій «продажній» Верховній Раді спромігся влаштувати «чудо».

В цьому ж таки березні 2012 поляки неочікувано довідалися, що мають в країні нову національність – сілезьку. В національному переписі населення аж 809 тис. осіб вказало, що вони сілезці. «Зросла» також кількість українців (в порівнянні до попереднього перепису), їх 58 тис. В 1947 році з Закерзоння поляки депортували близько 150 тис. українців. Як видно, процес асиміляції вдався полякам тільки частково.

Цього ми чекали всі дні з часу розпаду СССР – у квітні 2012 почався процес демаркації україно-російського кордону. Всі попередні роки росіяни говорили нам: «Нєльзя рєзать по живом», мовляв, ми один організм і чутлива російська душа не зможе піднести ніж, щоб різати єдине ціле. А таки довелося... І не чути болісного ридання.

Ну а в червні почалося Євро 2012. Всі ми напевно раділи, що Україна, якщо казати про технічну підготовку, загалом, показала задовільний рівень, але найбільше зробили звичайні люди – вони продемонстрували гостям зразкову гостинність. Це був найбільший, з точки зору технологічно-організайного, виклик Україні в її історії після 1991 року. Не підтвердився жоден з численних чорних сценаріїв (спасибі братам-полякам за безчисленні сценарії!), а влада, чи то вона «помаранчева», чи «біло-голуба» показала, що спроможна долати серйозні вершини. Ну, власне, це один з тих нечисленних випадків, коли владі хочеться висловитьи слова подяки. «Українці – фантастично гостинний народ, а атмосфера в країні під час Євро-2012 на 100% позитивна» - повідомила Бі-Бі-Сі.

І знову ж – критично. В жовтні 2012 р. відбултся парламентські вибои, які засвідчили рух України від демократії до ще не визначеної чітко форми авторитаризму. Партія Регіонів правдою-неправдою зберегла більшість місць у новому парламенті. Маючи на увазі перебіг виборів та загравання Януковича з Росією державний сектретар Гілларі Клінтон сказала (у грудні), що Україна, це одне з найбільших розчарувань США.

Став кораблик – і я пливу.
Поволі тихне за мною
Подзвіння обмерзлих дерев.
Поведу перед себе рукою:
То змій там лежить під горою?
Ні, то жаріє пристані грань.Бажаю, щоб за Вашим обрієм, до якого всі ми колись допливем у своєму земному житті, чекав не змій, а тиха гавань, пристань, де Ви зустрінетесь з Богом і пожартуєте зі своїх буднів на планеті Землі; з життя, в якому так багато тривог переплетених з радісним.

Кінець року – справа умовна. Календар допомагає порядкувати наші дні та ночі. Проте для Бога, можливо, є лише один вимір, це вимір повного нашого життя, яке теж може бути таким собі одним роком, для Нього. Доля Володимира Свідзінського, тут, на землі, була незавидною, проте попри жахне життя серед диявольських покручів комуністичної ідеології, він залишив нам свої вірші, які, принаймні мені, завжди допомагали бачити красу і бридувати паскудним.

Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2013-01-07

1023

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000638
2719977

3959966
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2019 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.