wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Які наші перспективи?”


Г. Кобильницький

Під кінець 2012 року Україну надалі розривало питання вибору поміж Москвою та Західним Світом. Не розв’язана ні президентом Леонідом Кравчуком, ні його наступниками справа в черговий раз набрала динаміки, оскільки визріли думка, що якщо в 2013 року не буде підписано відповідного договору з Брюсселем, то питання покладуть у глибоку шухляду, себто на невизначене майбутнє. А тоді всякого чекай…

Куди, врешті-решт, примкнено (експерти сходяться на думці, що Україні треба кудись таки примикати, оскільки в одинокості їй не вистояти).Чи, піддавшись тискові Москви, закриємо собі перспективу цивілізовано розвитку – як в період Хмельницького, - чи, може, будемо на цей раз мудрішими? А Москва, до речі, заманює не лише дешевим газом (по 160 доларів замість нинішніх 430!). Вона проголосила про запровадження нового порядку перетину кордону Росії: громадяни країн, які вступлять до Митного Союзу зможуть перетинати його на основі спрощеної процедури (тобто внутрішнього паспорту, так, як нині), всі інші – лише закордонного. Ніби нічого страшного, проте для наших людей, які працюють в Росії і звикли їздити туди за внутрішнім паспортом, це виявиться непотрібним життєвим ускладненням. Як українець кажу їм – нічого, виробляйте закордонні паспорти і прямуйте до Росії, як до звичайного «закордону». В кінцевому розрахунку, це, на перший погляд ущемливе для нас рішення може виявитися благом, адже поставить кордонні питання з північним сусідом в нормальну світову практику.

Москва розраховує, що Україна до 2015 року увійде до Митного Союзу (яка ж упертість!). Про це 9 грудня 2012 заявив помічник президента Росії, Сергій Глаз’єв . «Ми ведемо велику роботу з Україною, намагаючись переконати українське керівництво увійти до Митного Союзу», - зазначив московський чиновник.


Крик інтелектуалів

Тимчасом 10 грудня Рада Євросоюзу з питань зовнішньої політики оприлюднила свої висновки, згідно з якими угода про асоціацію України і ЄС може бути підписана до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Євросоюзом проблем. Зокрема, йдеться про проблему виборчого законодавства, що заявлена парламентськими виборами 2012, про подолання вибіркового правосуддя та імплементацію реформ, закладених у порядку денному асоціації Україна-ЄС. Кілька днів пізніше після цієї заяви 50 українських інтелектуалів спрямовуло лист до ЄС з проханням не карати український нарід за помилки офіційного Києва і таки підписати угоду про асоційоване членство України в ЄС. Ось фрагмент документу.
«У цей важкий момент украй важливо зрозуміти, що ризики непідписання Угоди набагато серйозніші, ніж ризики, пов’язані з її підписанням та подальшою імплементацією. Сьогодні противники Угоди як в Україні, так і за її межами, хотіли б торпедувати Угоду руками самого ЄС, щоб отримати можливість маніпулятивно звинуватити Євросоюз у небажанні зробити крок назустріч Україні. Угода про Асоціацію набагато більш потрібна суспільству України, ніж її владним колам.

У цей важливий момент ми закликаємо Європейський Союз і країни-члени виявити солідарність з українським народом, довести підтримку і продемонструвати далекосяжне мислення, надавши Україні перспективу європейського майбутнього. Ми закликаємо ЄС і країни-члени підписати у 2013 році Угоду про асоціацію, створивши цим додатковий важіль для забезпечення незворотності європейського вибору України.»


З Америки – оптимістично


Американська Національна Розвідувальна Рада пророкує нам, що в найближчих десятиліттях Україна належатиме до групи країн, яким світить істотний успіх в розвитку. В документі «Глобальні тенденції до 2030 року» читаємо зокрема: «До 2030 року економіка азійських країн у своєму швидкому розвитку випередить Сполучені Штати і Європу. Однак, Америка залишиться однією з найпотужніших держав світу завдяки своєму технологічному прогресу, своїй ролі у розв’язанні глобальних криз та культурному впливові.»

У документі відзначено, що «до 2030 року Азія повертатиметься до позиції двигуна світової економіки, як це було до 1500 року. Успішно розвиватимуться: Індонезія, Перу, Україна, Польща і об’єднана Корея. Кристофер Койм, голова Національної Розвідувальної Ради, наголошує на прогресивних перспективах розвитку всього людства. Він сказав що до 2030 року обсяг і важливість глобальних змін можна буде порівняти лише з Французькою Революцією та з Індустріальною Революцією кінця XVIII століття. «Вперше за всю історію людства більшість населення не знатиме бідності», наголосив Койм. Разом з тим, доповідь передбачає конфлікти навколо доступу до природних ресурсів.


Україна – Китай

Неначе в тему – Україна готова підписати договір з Китаєм про кредит у 4 мільярди доларів. Дехто вже прорікнув, що з цього може вийти безпрецедентний для старого континенту енергетичний союз. Китайський кредит має на меті впровадження в Україні разом з китайськими компаніями програми заміщення російського газу українським вугіллям. Згідно з домовленостями, Україна має намір створити підприємства з газифікації чорного і бурого вугілля, які працюватимуть на діючій в Китаї технології, створеній раніше у співпраці з британсько-голландським концерном Shell. Також планується використання й інших китайських технологій, які дозволяють замінювати газове паливо вугіллям, якого в України вдосталь. Себто газ з вугілля і вугілля замість газу – така, можна сказати, спроба уряду Азарова відповісти на російський тиск. До того збільшення видобутку власного газу.
Повинен сказати, що в принципі, Партія Регіонів правильно будує плани, проте вітатимо їх тільки тоді, коли вони будуть реалізовані. На жаль, багато-хто говорить, що все це, всього-навсього, спроби злякати Росію, щоб рішилася на зниження ціни на газ. Російський газ був завше після 1991 року дурманом, який дозволяв людям наближеним до верховної влади крутити – разом з росіянами – великі, «дурні» гроші. Я не сумніваюся, що Партія Регіонів теж хоче цього. Тому з висновками поки чекаємо, тим більше, що тиск Кремля тільки наростатиме і хто ще знає, чи «януки» не здадуться.


Російські труби

Останніми роками Москва здійснила чимало зусиль і витратила мільярди доларів, щоб збудувати альтернативу українській трубі, себто, щоб качати газ для експорту поза територією України. Закінчили будівництво т.зв. північної труби, тепер приступили до прокладання південної. Виявляється однак – все-одно, без українського шляху москалям не обійтись. На заваді стоїть непередбачлива зима, коли часом, у європейських імпортерів російського палива різко зростає споживання. В таких ситуаціях використовується потужні, справді такі, які не мають в Європі аналогів, газосховища в українських Карпатах. Можливо правдиво написав один з користувачів інтернету, що «південний газопровід стане пам’ятником російської дурноти, імперських амбіцій і невміння (небажання) взаємвигідно домовлятися з сусідами».

Михайло Гончар, експерт з тих питань в розмові з кореспондентом «Газети по-українськи»: «Це пропагандистські спекуляції Росії, ніби "Північний" чи "Південний потоки" можуть призвести до відмови "Газпрому" прокачувати газ через Україну. Якби ми були не потрібні Росії, вона не вимагала б нашої газотранспортної системи й створення спільного консорціуму. Без наших підземних сховищ вони не зможуть підтримувати стабільність своїх поставок. Український маршрут будуть використовувати, бо об'єктивно він найбільш економний.»

А от що вдалося Кремлю досягнути, так це убити ідею будівництва газопроводу «Нубукко» з Центральної Азії до Європи (для прокачування не російського газу). Відмовилися саме через будівнитцтво південного газопроводу та «куплених» Газпромом європейських експертів. Європа в черговий раз виявилися короткозорою.


Українці

Попри оптимістичні прогнози від американців, на даний момент ситуація в Україні, загалом, доволі тривожна. Не зовсім зрозуміло що зараз з економікою вдбувається. Багато хто вважає, що президент України В. Янукович не розуміє реального стану справ в країні. У свою чергу наявність малограмотних людей в його оточенні та авторитарні замашки спричинюють, що молоді люди все частіше змушені думати про альтернативу. За даними центру "Софія" більш як 50% української молоді у віці від 18 до 29 років готові емігрувати з України. «Причина такого стану – пише Володимир Барцьось в «Gazeti.ua» - найменша серед країн Європи заробітна плата, майже абсолютна недоступність житла і працевлаштування, відсутність перспектив здобуття якісної освіти і професійної самореалізації, відсутність надій на стабільність у державі. Ключову відповідальність за критичний стан у цій сфері несе державна влада.»


Янукович відірвався?

Олег Рибачук, колишній голова Секретаріяту президента Ющенка, схильний думати, що Янукович «відірвався від реальности». Тому, на думку Рибачука, єдиний вихід, це домовитися Януковичу з прийнятним для загалу наступником і мирно віддати владу. Ним міг би бути, наприклад Яценюк. Інакше – ситуація стане непрогнозованою. На його думку «українці нині зліші, ніж були. Мирного протесту більше не буде. Що ще стримує ситуацію — немає повного економічного колапсу. Владі щодня треба ставити свічку, щоб було все добре в єврозоні та з доларом. Якщо там щось заколивається, тут буде вибух.».
Де ми зараз? Олег Рибачук: «Ми стоїмо в кінці епохи Кучми, Ющенка, Тимошенко і Януковича. Це — представники радянської системи. Методи, які вони використовували, збанкрутували. Останні вибори показали, що так, як у нас робиться політика, формується влада й опозиція — не влаштовує більшість українців.» Проте, на думку Рибачука, наступний президент буде ще цього крою людиною, і тільки опісля заявить про себе нове покоління українців.

Г.КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2013-01-13

1000

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000711
2602868

3812408
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.