wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Російськомовні українські націоналісти”


Г. Кобильницький

Я завжди думав, що людина не може брехати от так. Думав, що людині, щоб «нормально» набрехати, треба намагатися робити хоч якусь видимість правдивости. Маю зізнатися, що останніми роками все частіше зустрічаюся з ситуаціями, коли «брехач» навіть не намагається «робити видимости», просто гавкає мов скажена собака і зовсім не хвилюється своєю наглістю.

Надибав на такого «брехунця» один з дописувачів «ХГ», Йосип Струцюк з Луцька. Ось він пише. «У Німеччині вийшов фільм, в якому нацисти врятували єврейську дівчинку від українців. Сюжет картини «Наші матері, наші тати» розгортається (зверніть увагу) в окупованому Смоленську, в якому СС проводить облави проти євреїв. Одначе побиття і арешти в Смоленську проводять (хто б ви думали?) поліцаї із синьо-жовтими стрічками на руці, озброєні дубинками. При таких екзекуціях німецькі солдати стоять осторонь і дивляться. Але не завше. Коли бородатий українець хапає маленьку дівчинку-єврейку, яка намагається втекти від розправи, німецький солдат навіть вступається за неї. У фільмі також показані вояки Армії Крайової і не в гуманному ракурсі. В Польщі це викликало хвилю обурення. А ми мовчимо, готуємося до дня Перемоги, хвалимося писанками і піснями. А через два місяці нас звинуватять у тому, що вчинили геноцид на Волині. І те проковтнемо. Бо ми такі були, є і такими будемо. Або й зовсім не будемо. Яке кому діло до нас, як ми самі себе не спроможні відстояти...»

Ну, власне, треба або зовсім мало ходити до шкіл, або мати «добру фантазію», щоб уявити собі українського поліцая в Смоленську та ще з синьо-жовтою пов’язкою! Вітаю німецького режисера! Браво! Не поділяю при тому песимізму Пана Струцюка. Знаєте, нацисти мали досконало розроблену політику брехливої пропаганди, проте ...ну, самі знаєте, чим це закінчилося. Звісно, протестувати треба, і добре, якби тут офіційний Київ якось протестував, проте, моя думка... Ну, якщо дурникові дали гроші на фільм, мовляв, іди зроби, бо це тепер так треба Німеччині, і він зробив, так що - нам інфаркт переживати? Люди однакові, тільки живуть в різних умовах. В одних у них верх бере Боже начало, а в інших вони трагічні чортенята, а між цими двома крайнощами сотні тисяч варіянтів. Проте в принципі – всі схожі на себе...

Наші «руські» націоналісти

Багато років тому я мав чимало думок з приводу цього, як нам (україномовним українцям) далі бути з російськомовними українцями. Себто з мільйонами людей, які упали в нерівній боротьюі з російським окупантом і поступово замінили свою рідну українську мову, російською. Тобто піддалися процесові русифікації. Власне, в багатьох випадках ми говоримо не про прямі жертви русифікації, а опосередковані – здалися-бо москалю батьки чи прадіди тих людей, і вони російську мову «всосали» з молоком матері, але української матері, і вона, ця матір, не забула про це сказати дитині (російською мовою звісно).

Колись мені думалося, що оці скривджені життям люди поступово будуть переходити на українську, бо так це мало б бути згідно з порядком речей (тебе русифікував окупант – окупанта не стало – все повертається на круги своя). Порядок речей, не заперечу, є, тільки він іноді «порядкується» по-своєму...

Що ми бачимо! Ми бачимо, що в Україні «руськомовні» українці хочуть гуртуватися, хочуть своєї організації, хочуть мати своє «персональне» коло спілкування. Вони зараз зібралися реєструвати свою організацію. Це означає, що вони, оці наші жертви «російського сапога» почуваються трішки ніяково з нами, тобто з україномовними українцями, але так само їм не комфортно з руськомовним москалем. Таким чином вони проголошують на увесь світ, що вони, так, інші, вони російськомовні українці, які тимчасово не можуть (в силу різних психологічних бувальців) перейти на звичну для нас українську мову спілкування.

Я закликаю вас: підтримайте цю ініціятиву, бо то наші люди, тільки трохи інші, це, врешті-решт, нащадки наших гвалтованих предків, або ж й напряму жертви наглого гвалту. Підтримайте їй! Любіть російсьмовних українців!

Для «ХГ» Г.КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2013-06-05

1535

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
Коментарі:

30.07.2013 год.:09:54
юрий

Мы все граждане Украины и наш язык украинский. І завжди будемо любити нашу державу і її Захищати   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000003
2602160

3811374
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.