wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Як ми відроджуємось”


Г. Кобильницький

Люди, які зациклені на політичних проблемах, а особливо (як, напримір, я) на тому, чи ковтне Росія Україну і не подавиться врешті, можливо не встигають угледіти, як багато позитивного відбувається у нас з погляду національного відродження. Можна наводити сотні прикладів того, що в умовах браку розстрілів та тюремних покарань, нарід поступово, але послідовно повертається до своїх коренів, до свого, здавалося, утопленого в крові духа. І це, можна сказати, всупереч ідеології керівної Партії Регіонів. Шкода російських грошей, які так щедро століттями тринькаються на дискредитацію української ідеї.

Відродження сукнею
«Ніколи не думала, що шитиму етно-українські сукні, а тепер продаю їх за 16 тис. грн» – сказала Ґазеті.уа київська дизайнерка Оксана Полонець. «Ураїнський стиль у нас з'явився випадково. Якось нам запропонували пошити костюм на конкурс "Королева краси – 2007". Це був перший українізований костюм. Він вийшов дуже дорогим. Я думала, що, крім сцени, його нікуди не можна одягнути. Але коли він з'явився у пресі, до мене дзвонили багато людей, і не тільки з України. Я дуже здивувалась і зрозуміла, що є попит на такі речі. Ми почали створювати нові моделі. Уже після 2009 року почалась нова хвиля замовлень саме українських суконь. Людям цікаві національні моделі, адже це завжди оригінально. Замовляють з усієї України – з заходу, сходу, навіть з Криму. Люди люблять своє.»

Пані Полонець додала, що її фірма протягом місяця виготовляє приблизно 30 суконь. І щороку збільшується кількість замовлень. Тому вони розширюють штат працівників, оскільки не встигають шити потрібну кількість.

Для Папи також
Не знаю, чи ви чули про Галину Барщевську з Городка, яка в Римі шиє одяг для нинішнього Папи (як і його двох попередників). Як подають різні видання в УА, п. Барщевській ательє Гамареллі доручає найвідповідальніші замовлення. Вона виготовляє нові пальта й сутани для пап і кардиналів. Її порекомендував колишній італійський офіцер, у сім'ї якого п. Галина працювала хатньою робітницею і доглядала дітей. Кравчиня шила одяг ще для Папи Івана Павла II, у якого були спеціальні запити до крою. А Бенедикт XVI, за її словами, ніколи не вимагав чогось особливого в одязі. «Папа Іван Павло II просив робити сутани без кишень і без напіврукава», - говорить Барщевська.

Навряд чи випадок з п. Галиною може слугувати прикладом національного відродження. От, нам просто приємно, що наша людина зайшла так далеко (вона, скромна хаторобітниця з Львівщини). А другий бік цієї медалі сумний, оскільки ця пані є прикладом слабкости нашої економіки, держави, яка змушує своїх громадян шукати кращої долі закордоном. А втім, такий фатум у майже всіх слов’янських народів, всюди у них політики забагато крадуть і решті лишається мало грошей для загального процвітання.

Катерина Поправка
Катерина Поправка народилася в Києві, нині є волонтеркою громадського руху «Не будь байдужим». Його мета, — "подолати стереотипи про колгоспність української мови, маргінальність нашої історії та неповноцінність культури", інформує «Газета по-українськи».

У 2008-2009 роках Катерина проводила лекції з популяризації української мови серед старшокласників Києва в проекті «Укрмова — суперкльова». Домовляються зі школами — скільки годин на такі просвітні уроки там можуть надати. Із кожним класом, починаючи із середніх, волонтер проводить лише один урок. «Зацікавлює. Дальший розвиток — справа учнів. Намагаємося популяризувати мову через літературу. Шкільна програма показує, що український письменник має бути: а) мертвий — якщо не мертвий, то він або Ліна Костенко, або Дмитро Павличко — і б) він має писати про страждання. Після перших 10 хвилин спілкування старшокласники дивуються: ого, українською можна говорити й писати і про секс, і про веселе — про все. Щоб зробити мову популярною, треба знайти, що дитині певного віку найцікавіше, і запропонувати це українською. Світ глобалізований, знеосіблений. Хочеш бути особливим? Якщо довкола тебе говорять російською — будь інакшим, перейди на українську, і тебе помітять.

Маємо принаймні 46 київських шкіл, які з нами співпрацюють. Найкращі уроки я мала на Троєщині. В одному з ліцеїв викладачка захоплювалася: "Как упоительно девушка говорит на украинском! А вы откуда?". Відповідаю: "З Троєщини".»

"Муракамі" отримав "Гнилого кабака"
"Гнилий кабак" — цю антипремію київським закладам харчування, де споживачів уперто відмовляються обслуговувати українською мовою, активісти руху "Не будь байдужим!" вручали вже тричі. Позаторік перев'язаного стрічкою гнилого кабака вручили кафе "Шоколадниця", торік — "KOFEiNові", а цьогоріч — ресторану японської кухні "Муракамі".

Керівників крамниць, перукарень, банків, ресторанів спонукають українізувати антураж, обслуговування. Наприклад — змінити таблички "Открыто/Закрыто" на "Відчинено/Зачинено", друкувати чеки й меню рідною для 80% громадян України мовою.

Митний Союз
Як я уже писав, москаль уже місяцями скаженіє, намагаюсь заволокти Україну в його Митний Союз. І ось, нарешті, Україна підписала договір про те, що бажає бути там присутньою у вигляді спостерігача. Це ще нічого не означає, але вредний наш сусіда відразу став кричати на увесь світ, що Україна перекрила собі остаточно шлях до Європейського Союзу. Заспокоюю, поки нічого ще не перекрила! Протриматись невченому «Януку» якось до осені, коли має відбутися підписання договору з ЄС про зону вільної торгівлі та інше... Дай Боже!
І ще давби Бог, щоб американці пошвидше вийшли на світові ринки зі своїм газом та нафтою і втерли носа москалеві, схоже, як колись Совєтів, так й Путіна, тільки таким чином можна втихомирити. Чого собі і побажаємо.

Для «ХГ» Г. КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2013-07-21

1434

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
 

statystyka
0000532
2719871

3959860
regały magazynowe używane regały paletowe używane montaż regałów skup regałów antresole
© 2002 - 2019 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.