wynajem autobusów przemyśl   wycieczki do wilna   wycieczki do budapesztu   wycieczki do pragi   tłumacz przysięgły języka ukraińskiego

Перший у Польщі український портал
, год.: 
Стартуй з harazd.net
Harazd.net Форум ГараздМузика Фото Відео Календар подій Статті Каталог www Бесіда
 

„Війна!”


Г. Кобильницький

Війна!


Сусіди дуже уважні до нас. Дуже! Хоч словаки з румунами та білорусами тихо сидять (спасибі!), а от ляхи з москалями – як в мурашнику закрутились. І чого б це?


З москалем, неначе все зрозуміло – наближається листопад, коли-то у Вільнюсі, можливо, Україна отримає асоційоване членство в Євросоюзі. І хоча це, всього-навсього, «асоційоване членство», і хоча це мало матиме практичних наслідків (в порівнянні до того, що отримують члени ЄС), то все-таки, москаль вирішив твердо - «нє пускать». До цього що вони тільки не робили, щоб налякати! І «гази» перекривали, судами лякали, оскільки Україна обмежила об’єми закупівлі російської стратегічної сировини, і цукерки наші не пускали, накінець зовсім зупинили імпорт з України (саме, коли пишу ці слова). Шантаж пішов широким фронтом. Фактично, це повномасштабна торговельна війна! Саме у ці славні дні почалася, тоді, коли в Києві урочисто відзначали 1025-ліття хрещення України, коли посвячували Патріарший Собор Воскресіння Христового, коли стільки говорилося про потребу об’єднання християн, про єдність, про нову євангелизацію... От в ці дні москаль напряму, без дипломатії, заявив: відмовляйтеся від ЄС, вступайте в наш Митний Союз, а то погано з вами буде! З голоду здохнете! Хтось з наших, неначе у відповідь, написав: врожай цього року гарний, вистоїмо...

Ну, хіба вони зможуть перемогти, вдаючись до таких примітивних, варварських методів? З іншого боку - який шанс дає Путін Вікторові Януковичу вибудувати з себе справжнього героя України...


Один росіянин припустив нещодавно, що Владімір Путін, напевно, таємний співробітни американських спецслужб, оскільки за роки правління йому вдалося зірвати більшість основних ниток, якими колись царська Росія, а потім СССР, а врешті – саме життя – зв’язали з собою росіян та українців. Безпощадно все рве, торощить, як буйний слон в посудній крамниці. При чому, навіть ще точно не відомо, чи дадуть нам це «асоційоване членство» (Тимошенко досі в тюрмі!). А втім, якщо Путін так шаленіє, то, напевно, з Берліна йому донесли, що таки дадуть... Коротше веремія... І так буде, поки справа не звершиться. Туди, чи сюди.


Владіміра Путіна трохи розумію, все-таки... Хоча баталії ідуть довкола, всього-навсього, асоційованого членства, проте тут надзвичай сильна символіка. Якщо дадуть, це буде прочитуватися світом, як вихід України з російської зони, як її вхід до ґрона держав з вищим рівнем технологічного розвитку, це буде втеча навіть з москальських уявлень про їхню орбіту впливів.


Злий москаль! Розмахує, собацюра, поламаними кігтями, скалить трухлі зуби... Адже спеціально Митний Союз створив для України, а ця не вступає! І це хто? Янукович йому це робить! Оцей «малорос»! Оцей «шапкозбивач»!


Лях теж хоче війни


У той час, коли москаль пішов на нас з торговельною війною, лях хоче війни пам’ятників. Саме так! Задумали зносити пам’ятник воїнам УПА, який стоїть на цвинтарі в селі Грушовиці. Зауважте, пам’ятник стоїть років 20, а зносити взялися саме напередодні вільнюської зустрічі, коли мають нам давати оце-во членство...


Київський оглядач Роман Кабачій пише з цього приводу: «Якщо знесуть пам’ятник в Грушовичах, де гарантія, що завтра в рамках «конкурсу» хтось із польських правих не кричатиме, аби українці викопали своїх бандитів і вивезли до Бандерштадту? Де гарантія, що завтра їм не заважатимуть опустілі українські церкви в колишніх повністю українських селах Холмщини, Надсяння, Любачівщини, Підляшшя? Сам на власні очі бачив післявоєнний комуністичний польський документ, що вимагав перебудування православної церкви в містечку Білгорай «як пам’ятника українськості». Хтось скаже: «Але ж то комуністи!» Прошу: навіть прохання папи Івана Павла ІІ не допомогло вберегти баню на колишній греко-католицькій катедрі в Перемишлі. Бо заважала. Бо нагадувала, що українці тут були. Бо стояла кісткою в горлі. Зараз Польща зноситиме 1,5-метровий пам’ятник у Грушовичах. Що далі?»


Хороше запитання. Схоже, тоді наші візьмуться за польські пам’ятники в Україні. І дурне діло важко буде зупинити. Маразм, маразм... Чого хочуть поляки, оті, неначе, наші «адвокати» в справі інтеграції України з західними структурами – не зрозуміло.


Для «ХГ», Г.КобильницькийКамо Грядеши, Україно?

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Додано: 2013-08-25

1329

Напиши свій коментар:


Твоє ім'я: 


Коментар: 
Коментарі:

26.08.2013 год.:12:53
Олег

Дуже актуальна та мудра стаття!
Як на мене, як Росія так і Польща йдуть вже второваним шляхом: Росія йде шляхом імперіалізму, а Польща останнім часом зробила відчутний крен в сторону шовінізму!
Ну з Росією тут все зрозуміло - ностальгія за втраченим впливом.
А Польща? Подає себе як цивілізована, європейська, демократична держава. А може вона "дермократична", яка так і не спромоглася визнати операцію "Вісла" злочином проти українського корінного населення Закерзоння? Яка воює з могилами та пам"ятниками українцям; взяти хоча б пам"ятник на горі Хрещатій коло Команчі!
Дякую автору пану Кобильницькому, дякую harazd.net!
Слава Україні!
Героям слава!   Камо Грядеши, Україно?
„Українське православ’я на повороті”

Джерело: Проект газети „Християнський Голос”, Мюнхен

Помер предстоятель УПЦ (Московського Патріархату) митрополит Володимир. Наша армія відвоювала Слов’янськ та низку інших міст. Залишилися основні два опорні пункти ординців: Луганськ та...

Додано: 22.08.2014 р.


Поразка Московії
Зламати зуби дияволу
Час дурнів


„Думайте, читатйте”

„Камо Грядеши, Україно?”

    Harazd.net     Про harazd.net     Контакт     Форум     HarazdNews     ГараздМузика     Razom.net.pl    
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
 

statystyka
0000568
2649874

3873535
regały magazynowe regały paletowe regały wyskokiego składowania regały półkowe
© 2002 - 2018 - harazd.net - Перший у Польщі український портал.